Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Картонна упаковка: типи конструкції та особливості поліграфічного оформлення

Картонна упаковка: типи конструкції та особливості поліграфічного оформлення

Важливим видом продукції нашої компанії Дизайн-Принт Україна є упаковка різної видової специфіки.

Тим, хто планує замовляти пакувальну продукцію, необхідно знати про її класифікацію, матеріали, які використовуються для виробництва даних картонних виробів, а також про способи їх промислового дизайну. 

Усі ці аспекти, ключові для придбання сучасної упаковки, ми висвітлимо в цій статті.

Види коробок

Наше підприємство виробляє пакувальні коробки всіх популярних типів конструкції. Значним попитом користуються наступні різновиди упаковок:

  • пачка дана категорія вирізняється різноманітністю форм, економічністю крою, що зумовлює її невисоку собівартість, та універсальністю (вона широко використовується для пакування парфюмерно-косметичних засобів, посуду тощо);
  • скринька - елегантна, практична та надійна монолітна коробка зі зручною відкидною кришкою, що не лише підходить для товарів більшості груп, але й виконує функції їх популяризації;
  • пакет – виріб, що дозволяє ефектно запакувати подарунки й сувеніри (ми виготовляємо коробки-пакети з об’ємними боками й пласким дном, форми торбинки або конверту, а також нестандартних конфігурацій);
  • шоу-бокс – відкрита упаковка, геометрично адаптована під параметри певних продуктів, що не тільки є вмістилищем для них, але й вдало демонструє відповідні товари під час продажу (це оптимальний засіб для маркетингу й реклами);
  • коробка з ручками – ергономічне рішення для транспортування упакованих товарів навіть значної ваги (у нас можна замовити таку упаковку, наприклад, із прорізними ручками або виконаними у вигляді окремого елементу конструкції);
  • обичайка – тип зафіксованої чи рухомої, функціонуючої за принципом сірникової коробочки, картонної упаковки (по суті, це накладка-обідок, яка надівається на коробку зверху);
  • кришка+дно – коробка з двома складовими елементами у вигляді дна і кришки (частіше зустрічаються моделі коробок, де більшу ємність має контейнер-дно, або в яких ці деталі мають ідентичну висоту бортиків, проте іноді роль основного контейнеру в цих упаковках може відігравати і кришка – прикладом є коробки для тортів);
  • пенал – практична й естетична конструкція, що включає базу-піддон і висувну кришку-обичайку (вона відривається й закривається так само, як класичний пенал школяра).  

У свою чергу кожен тип картонних упаковок, які виготовляє наше підприємство, вирізняється власними конструкційними особливостями. Про ці нюанси варто розказати детальніше.

Специфіка конструкції картонних упаковок різних типів

Будь-який зразок упаковки, що сходить із конвеєрів наших цехів, має характерні риси будови й функціоналу.

Інформація про найбільш затребувані категорії упаковок із картону та їх відмінності подана нижче.

Самозбірна конструкція

Головні пріоритети коробок самозбірних – простота їх виготовлення й, відповідно, низька собівартість та вигідні ціни для покупців. Виготовляються такі упаковки із картонних заготовок складних конфігурацій, проте додаткові матеріали на кшталт скоб, скотчу або клею для їх виробництва не потрібне.

Модифікації самозбірних упаковок різняться між собою геометричними параметрами та типами – найвищий попит наразі спостерігається на зразки, обладнані відкидною кришкою, прорізним отвором (для демонстрації товару), а також канонічні коробки «кришка+дно».

Кришка+дно

Це коробка, частини якої складаються подібно телескопу – кришка виробу накладається на дно, забезпечуючи збереження й захист запакованих товарів. Найбільш надійними є коробки зі складовими частинами, бокові сторони яких мають ідентичну висоту – така упаковка мимовільно не відкриється.

Якщо першочерговим завданням упаковки є демонстрація продукту, слід віддати перевагу варіанту з низьким, вузькобортним дном та глибокою кришкою.  

Пачка

Фахівці розрізняють пачки двосторонні, а також посилені, із так званим «автодном».

Перший варіант, що відкривається з обох боків, слугує упаковкою для легких компактних виробів. Серед них – аксесуари для смартфонів, ялинкові прикраси, мішура тощо.

Упаковка-пачка з «автодном», виконаним із цупкого картону, – оптимальне рішення для збереження й транспортування сипучих продуктів (сухі суміші, порошки) та приладів побутової техніки.

«Хвіст ластівки»

Така незвичайна назва відповідної пакувальної коробки, що відкривається з одного боку, обумовлена особливостями її крою.

Процес виробництва цієї упаковки вимагає порівняно невеликої кількості матеріалу й обходиться без застосування клею. Упаковка «хвіст ластівки» може багаторазово збиратись і розбиратись, не втрачаючи при цьому естетичності свого вигляду й функціональності. Вона надійна й добре підходить для предметів крихких – із такої коробки товар ніколи не випаде, а значить, не розіб’ється. 

Скринька

Оригінально декоровані коробки-скриньки є кращим вибором для пакування приватних і корпоративних подарунків, та пам’ятних сувенірів.

Також наші упаковки-скриньки, зручні, міцні та недорогі, за умови обладнання подвійними боковими стінками, широко використовуються під піцу, взуття та навіть коштовні електронні пристрої.

У таких виробах зазвичай декоруються обидва боки і відкидна кришка, і ящичок-дно.

Упаковка з ручками

Даної специфіки коробки, що конструктивно схожі на пакет, використовуються для пакування як солодощів, так і багатьох груп промислових товарів.

Ручки на таких упаковках можуть бути прорізними (висіченими), або у вигляді окремого елемента – паперової смужки, шнурівки із синтетичного текстилю, атласної стрічки тощо. Завдання поліграфічних виробів відповідної категорії – забезпечення зручного перенесення вмісту.

Коробка з клапанами

Найбільш популярним типом таких виробів є упаковки чотирьохклапанні. Клапани, що розміщені на двох протилежних боках упаковки, забезпечують відкривання та щільне, герметичне закривання коробу.

Клапани можуть розташовуватись різними способами – найчастіше вони стикаються посередині, але бувають і інші варіанти.

Технологічний процес виробництва пакувальних коробок із системою клапанів включає кілька етапів, у тому числі вирізання заготовок потрібної конфігурації, нанесення ліній згину, прорізання отворів і склеювання збоку. Каркас даної картонної упаковки характеризується міцністю – він стійкий до деформацій та добре утримує форму.  

Пенал

Упаковка типу «пенал», що завжди виглядає привабливо та не допускає розсипання вмісту в разі падіння, наразі стала улюбленим вибором маркетологів.

Така коробка вирізняється параметрами, чітко відповідними формі товару, під який виробляється вона, а також не обмежує фантазії майстрів дизайну.

Перевагами картонних коробок-пеналів є їх універсальність – цей варіант упаковки ідеальний для столових приборів, елітних спритних напоїв, дитячих іграшок, ювелірних прикрас, косметичних засобів і парфумерії, а ще для подарункових наборів найрізноманітнішої специфіки.

Лоток

Упаковки у вигляді лотків без кришки, що виготовляються з одношарового або багатошарового картону, служать переважно тарою для харчових продуктів.

Сучасні виробники випускають коробки-лотки, адаптовані переважно під зберігання кондитерських виробів, фруктів та овочів.

Кожен тип відповідної упаковки має власну специфіку – наприклад, лотки під солодощі вирізняє наявність невеликих бортів, розташованих по всьому верхньому периметру, а аналогічні упаковки для напоїв у пляшках зверху обтягують міцною плівкою.

Про матеріали

Базовим матеріалом для виготовлення упаковок є картон різноманітної товщини й структури.

Це може бути крейдований картон або гофрований, у тому числі мікрогофрокартон, або хром-ерзац, який, не зважаючи на свою тонкість, є досить міцним.

Картон – це для виробництва пакування завжди актуальний матеріал. Він багато десятиліть не втрачає своєї популярності, бо має низку плюсів:

  • екологічну безпечність – матеріал виробляється з природної, натуральної сировини й не викликає алергії;
  • міцність – картонні вироби стійкі до розриву, практичні й надійні;
  • широту застосування – упаковки використовуються для зберігання, транспортування та демонстрації товарів майже безлічі видових категорій;
  • невелику масу – аналогічна упаковка, наприклад, із пластику, не кажучи вже про метал, важить значно більше.

Додатковими перевагами нашої продукції є її  вартість та можливість легкої утилізації після використання.

Технології друку: офсетний та шовкотрафаретний  

Ми наносимо зображення на картонні упаковки офсетним та трафаретним друком.

Кожна із цих технологій має свої особливості.

Друк офсетний наноситься пласким способом. Для нього використовується обладнання з формами, на яких деталі друку та пробілів розташовані на одному площинному рівні.

Друк шовкотрафаретний – це нанесення зображень за допомогою продавлення фарби через спеціальний трафарет. Таку технологічну опцію здійснює ракель.

За минулих часів виробники використовувати сітки форм виключно з шовку – звідси назва цього виду друку. Сучасна промисловість практикує застосування відповідних елементів, виготовлених із поліамідного волокна, нейлону, поліефірів або металу.

Плюси шовкографії – об’ємність друку та яскравість, насиченість кольорів унаслідок нанесення фарби товстим шаром.

Прийоми й методи оздоблення упаковок із картону

Набути нашому картонному пакуваню презентабельного й завершеного вигляду допомагають різні дизайнерські методики.

Список технологій, які використовують для декорування упаковок фахівці друкарні «Дизайн-Принт Україна», ви знайдете далі.

1. Ламінація. Ця технологія, що надає коробкам не лише естетичності, але й додаткової захищеності й практичності, передбачає нанесення на зовнішню чи/та внутрішню сторону спеціальної плівки. Залежно від її типу, поверхня виробу в результаті ламінування може стати матовою, отримати сяючий глянцевий блиск або модне покриття софт-тач, що вирізняється стійкістю до відбитків пальців і залишає дуже приємні тактильні відчуття.

2. Вибірковий УФ лак. Результат використання даної новітньої технології дещо схожий на ламінацію, а в певному плані й перевершує її. Завдяки УФ-лакуванню, коробки отримують специфічне покриття як по всій поверхні, так і на окремих ділянках. Ця ексклюзивна технологія надає упаковкам особливої вишуканості й контрастності: коробки отримують таким чином покриття 3D, фактурне й рельєфне. Наразі в тренді – УФ лаки з блискітками (гліттер-лаки) та перламутрові.

3. Тиснення. Ми практикуємо тиснення фольгою й іншими методами. Тиснення фольгою – актуальне рішення для нанесення на упаковки голографічних знаків (це може бути логотип, назва чи інша унікальна символіка бренду). Альтернативним способом даної технології в поліграфічному виробництві є тиснення сліпе, або блінтове. Цей метод, що передбачає використання металевого кліше-штампу із зображеним на ньому малюнком, дозволяє обійтися без фольги. У результаті поверхня картону отримує рельєфність. У популярності сліпому тисненню дещо поступається конгрев – спосіб, що допомагає наносити зображення водночас і випуклої, і ввігнутої форми. Методика конгреневого тиснення трудомістка, вона може здійснюватися гарячим або холодним способом. На нашому виробництві упаковки також оздоблюються багаторівневим конгревом, в результаті якого пакувальні коробки декоруються ексклюзивними, об’ємними й фактурними композиціями.

4. Шрифт Брайля. Підвищити соціальну значимість коробки для пакування дозволяє шрифт Брайля – друковані написи, адаптовані для читання людьми із дуже низьким зором та незрячими. Таке оформлення коробок виконує дві додаткові важливі функції – воно сприяє максимальній популяризації товару та покращує якість життя споживачів із захворюваннями зорового апарату.

У нас ви можете замовити картонну упаковку з необхідним конструктивним, поліграфічним оформленням і оздобленням, а в розробці ідеальних проектів її дизайну варто покластися на кваліфікованих фахівців Design Print Ukraine. Звертайтеся – бездоганна якість нашої продукції, виготовленої на обладнанні нового покоління, та її демократична вартість є вагомими підставами для нашої плідної співпраці!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner