Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Міцність картонної упаковки та фактори, що її визначають

Міцність картонної упаковки та фактори, що її визначають

Наша компанія спеціалізується на випуску різноманітних поліграфічних виробів, і одним із напрямів виробничої діяльності «DP Ukraine» є виготовлення картонної упаковки під різні споживчі товари.

Кожен зразок даної категорії нашої продукції, яка надзвичайно різноманітна, має свій оригінальний дизайн та індивідуальні експлуатаційні характеристики.

У цій статті ми розкажемо про аспекти та технології виробництва, які безпосередньо впливають на одну із ключових особливостей упаковки із картону – показник їх міцності. Серед відповідних чинників варто назвати матеріали виробів, специфіку їх конструкції та способи технологічної обробки.

Матеріали для упаковки: який із них найміцніший?

Ми виготовляємо ексклюзивну упаковку з картону крейдованого, дизайнерського та крафт-картону.

Кожен із цих матеріалів відповідає міжнародним стандартам, проте показники міцності у них різняться.

Крейдований варіант, що в сучасній поліграфії вважається класичним, дозволяє отримати пакувальні коробки й пакети середньої міцності. Чим більша товщина та щільність цього картону, тим надійнішим буде виконаний із нього виріб.

Першочергова задача дизайнерського картону – широкі можливості для декорування упаковки. Оздоблена ефектним тисненням фольгою, блінтовим методом або конгревом, коробка виглядає вишукано й розкішно. Іноді дизайнерський картон, відносно тонкий та гнучкий, використовується як матеріал для обклеювання більш цупкої картонної основи коробки.

Найвищою міцністю відрізняється упаковка, для виготовлення якої використаний крафт-картон, який іноді називають ще крафт-лайнером. Такий тип матеріалу, а отже, і виробів із нього, вирізняє ряд особливостей:

 • крафт-картон практично не допускає утворення тріщин, слідів тертя, вм’ятин та подібних деформацій;
 • щільна двохшарова структура, в якій лицьовий шар є жорстким, а внутрішній створює ефект амортизації, пом’якшуючи удари, поліпшуючи стійкість виробів до навантажень статичних і динамічних;
 • високі показники гідрофобності – картонна упаковка, виготовлена з крафт-лайнеру, не псується в умовах підвищеної вологості, витримує різкі перепади температур.
 • даний матеріал, будучи доволі грубим, дозволяє наносити поліграфічний друк високої якості та піддається склеюванню.

Висновок очевидний – найміцнішою є упаковка із крафт-картону. Проте це твердження дещо умовне: адже існують сучасні методи обробки картонних заготовок для пакувальних коробок, що здатні суттєво зміцнити навіть тонкий дизайнерський картон.

Ламінація як спосіб зміцнення

Зробити упаковку цупкою, більш довговічною й менш вразливою до дії агресивних чинників, таких як механічні ушкодження, ультрафіолетове проміння та волога, допомагає технологія ламінування.

Припресовує до картонних виробів спеціальне покриття у вигляді полімерної плівки спеціальна машина – ламінатор. На нашому підприємстві таку роботу виконують промислові рулонні ламінатори. Це потужні та високопродуктивні електронні агрегати з елементами термічного нагріву, що щільно притискають і припаюють до картону спеціальне плівкове покриття. Обладнання таких новітніх апаратів включає гідравлічну систему зведення валів та цифровий дисплей для контролю й налаштувань робочого процесу.

На показник ефективності ламінування як чинник зміцнення упаковки впливають наступні фактори:

 • товщина полімерної плівки (її діапазон варіюється від мінімальних 25 до максимальних 250 мкн);
 • вид ламінації (вона буває односторонньою або двосторонньою) – картон, ламінований з обох боків, буде удвічі міцнішим;
 • тип ламінування – мається на увазі холодний або гарячий спосіб (більш надійним є результат гарячої технології, яку застосовуємо на виробництві ми, коли плівка фіксується на картонній поверхні в умовах високотемпературного режиму і під сильним тиском);
 • специфіку – ламіновані покриття бувають глянцевими, матовими, з тактильною приємною поверхнею, що на дотик нагадує оксамит, і фактурними – шершавими.  

Ступінь міцності картонної упаковки після ламінації визначається також якістю й акуратністю виконання цього процесу. Наявність на обробленій поверхні бульбашок та відшарувань – ознака браку. На наших упаковках, оброблених ламінуванням, таких дефектів ви не знайдете – в цьому заслуга професіоналізму фахівців та передового рівня спецмашин підприємства.

Як на міцність картонної упаковки впливають її конструктивні особливості?

Тип конструкції коробки із картону також має певний вплив на показники їх міцності.

Найбільш надійними в цьому плані є кілька типів виробів даної категорії:

 • монолітні самозбірні коробки-скриньки із кроєм «хвіст ластівки» – їх оригінальна будова, яку вирізняє здатність щільно закриватися й відкриватися лише з однієї сторони, не дозволяє вмісту випадати (ці упаковки гідно витримують предмети крихкі, які можуть розбитися);
 • упаковки типу «кришка+дно» з однаковою висотою бортів дна та кришки – у закритому вигляді бокові стінки кришки повністю закривають аналогічні сторони дна, за рахунок чого набувають додаткової конструкційної надійності; 
 • коробки, обладнані цупким каркасом та розташованими на протилежних боках спеціальними клапанами, що в закритому вигляді забезпечують їх герметичність (найбільшим попитом користуються чотирьох клапанні упаковки);
 • моделі з подвійними картонними стінками та аналогічним способом посиленим дном – вони особливо стійкі на розрив;
 • упаковки з ручками – прорізними або у вигляді окремого елементу конструкції (це практичне й ергономічне рішення для ручної переноски і досить важких товарів);
 • коробки типу пачка з «автодном», у яких низ виготовлений із більш цупкого картону, ніж решта елементів виробу (вони чудово підходять для сипучих продуктів, порошків та сухих сумішей).

Якщо першочергове завдання упаковки – демонстрація товару, а показник її міцності грає другорядну роль, варто вибирати коробки із низькобортним дном та об’ємною, ковпакоподібною кришкою, у вигляді лотка без кришки, або з прозорим віконцем.

Замовити картонну упаковку преміальної якості варто в нашій компанії. Звертайтесь, кваліфіковані та уважні менеджери «DP Ukraine», враховуючи всі ваші вимоги й побажання, допоможуть вам підібрати саме той варіант, експлуатаційні характеристики та дизайн якого вас неодмінно задовільнять!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner