Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Ригель у поліграфії: призначення, класифікація та принципи вибору

Ригель у поліграфії: призначення, класифікація та принципи вибору

Важливим елементом оформлення перекидного календаря, який виготовляє друкарня DP Ukraine за індивідуальними замовленнями, є ригель.

У цій статті ми розкажемо про призначення відповідної деталі, пояснимо її специфіку, а також дамо поради щодо вибору ригелів.

Що таке ригель та які ознаки вирізняють його

Ригель є металевою конструкцією, яка має вигляд відрізку дроту з вигнутим «вушком» посередині. Головна мета її застосування – кріплення багатосторінкових настінних календарів, аркуші яких зшиваються пружинами.

Завдяки ригелю, календар стає зручним у використанні й довговічним, він набуває здатності служити протягом усього року.

Такий металевий елемент, що на виробництві встановлюється спеціальними машинами або ручним способом, класифікують за рядом критеріїв:

  • довжиною – цей параметр визначається шириною аркушів друкованого виробу;
  • забарвленням – ригель може бути класичного металевого відтінку або пофарбованим у певний колір (найбільшою популярністю наразі користується чорний та білий колір);
  • формою й висотою «вушка» – дана деталь забезпечує фіксацію календаря на стіні;
  • пологістю вигину.

Як правильно обирати календарний ригель?

Обираючи цей елемент, варто враховувати формат друкованого виробу, щільність і тип паперу для його сторінок та особливості дизайну.

Оптимальним рішенням є ригель, розмір якого менший від довжини календарного аркушевого блоку на 3-6 см. Відстані від петлі до країв у відповідній деталі мають складати хоча б половину довжини календаря. Якщо для виготовлення виробу використали папір високої щільності, краще віддати перевагу ригелю з довжиною, тотожною аналогічному параметру сторони, за яку календар підвішується.

У разі вибору надто короткого ригельного елементу є ризик ефекту провисання виробу. Для широкоформатних календарів шириною аркушевого блока понад 50 см ми радимо обирати не один ригель, розміщений по центру, а два таких елементи, розташовані по краях.

Конфігурація й висота «вушка» значної ролі при виборі цієї деталі кріплення не відіграє.

Найкраще дизайнерське та конструкційне оформлення календаря довірити професіоналам.

Звертайтеся в нашу компанію – ми гарантуємо безпрецедентну якість своєї поліграфічної продукції, її індивідуальний стильний дизайн та вигідну вартість!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner