Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Як правильно вибрати картон для обкладинки блокноту: декілька порад

Як правильно вибрати картон для обкладинки блокноту: декілька порад

Не зважаючи на розповсюдженість гаджетів, своєї актуальності в сучасному світі не втрачають класичні, картонно-паперові записники. Блокноти і в нашу епоху електронних технологій та динамічного життя залишаються найпопулярнішим варіантом представницької та рекламної поліграфії.

Висока затребуваність пояснюється надійністю й практичністю даних поліграфічних виробів – вони однозначно зручніші від девайсів і завжди під рукою. Наразі блокнот є не тільки доречним помічником людей різного соціального статусу, віку й роду діяльності (від домогосподарки й школяра до солідного бізнесмена), але й ефективним засобом піару та реклами.

Ця стаття буде цікавою для всіх тих людей, які планують придбати собі новенький блокнот, а особливо вона стане в пригоді нашим партнерам, що збираються замовити партію відповідної поліграфічної продукції в нашій компанії. Ми назвемо й детально розкажемо про аспекти, які обов’язково треба враховувати під час покупки блокнотів, зокрема акцентуємо увагу на принципах вибору їх картонної обкладинки.

Картонна обкладинка записника: базові критерії вибору

Обираючи такий, безумовно, важливий аксесуар, необхідно звернути увагу на п’ять важливих моментів.

1.   Формат. Цей критерій відповідає фізичним параметрам аркушевого блоку блокнотної книжечки. Ми виготовляємо таку продукцію в асортименті – від малоформатних взірців А7 до габаритних екземплярів формату А4.

2.   Товщину й специфіку матеріалів. Значення має щільність картону та його властивості – адже кожен вид картонного матеріалу характеризується індивідуальними особливостями, в тому числі текстурою, характером поверхні тощо.

3.   Тип обкладинки. Цей елемент оформлення поліграфічного виробу може бути одношаровим або виконаним із картону, обклеєного тонким папером (крейдованого чи дизайнерського) методом каширування. Наша друкарня виробляє також блокноти з ламінованими обгортками, покритими полімерною плівкою.

4.   Призначення блокноту. Відповідні вироби виконують функції записників, записних книжок, щоденників та скетчбуків, а ще вони можуть бути адресовані користувачам дитячого віку. 

5.   Специфіку оздоблення. Декор обкладинки може бути різноманітним – від строгого стилю мінімалізм до вишуканого, підкреслено презентабельного дизайну. Такі вироби оздоблюються тисненням фольгою або спеціальними лакофарбовими матеріалами – термохромними, люмінесцентними барвниками, глітерним лаком тощо.

Яку роль кожен із згаданих у переліку критеріїв відіграє в підборі обкладинки блокнота, читайте далі.

Формат

Довжина й ширина обкладинки зазвичай ідентична габаритам аркушів, що знаходяться всередині блокнота, або виступає за контур блоку сторінок на 0,5-2 мм.

Мініатюрні блокнотики форматів А7-А6, максимально компактні, є оптимальним рішенням для постійного носіння з собою. Вони займають мінімум місця і зручно вміщаються не тільки в дамську сумочку та чоловічу барсетку. Такий маленький записничок можна носити навіть у кишені чи гаманці.

Проте якщо занотовувати доведеться не так уже й мало, варто обирати збільшений формат А5. Цей варіант, середній, вважається універсальним, доречним і вдома, й в офісі.

А для написання об’ємних текстів на кшталт конспектів лекцій варто віддати перевагу записнику з обгорткою великого, стандартного для альбомів формату А4.

Матеріали обкладинки

Картон, що використовується для виготовлення даного елементу записника, може бути різного типу, а видова специфіка такого матеріалу зумовлює рівень його практичності і впливає на зовнішній вигляд.

Наприклад, крейдований картон вирізняє гладка, приємна на дотик та білосніжна поверхня. Додаткову естетичність блокнотній обкладинці надасть глянцеве, блискуче та відбиваюче світло крейдоване покриття.

Палітурний тип підходить для твердих палітурок. Для надання виробу додаткової елегантності й акуратності на цей картонний матеріал може наклеюватися дизайнерський папір.

Максимум можливостей для декору блокнотів відкриває також дизайнерський картон, який вирізняється оригінальною текстурою й фактурою.

Підбираючи відповідні матеріали, варто звертати увагу на їх властивості:

  • щільність – вона визначає довговічність обкладинки
  • гігроскопічність – здатність вбирати певні лакофарбові засоби
  • міцність на розрив – стійким до зносу та механічних пошкоджень є картон жорсткий
  • структуру – кількість шарів картону та їх характер.

Для палітурок блокнотів, розрахованих на тривале, багаторічне користування, підійде крафт-картон – новітня розробка, що в плані експлуатаційних характеристик є лідером.

Тип оформлення

Обкладинка записника може бути зроблена виключно з картону або виконана за допомогою каширування.

В останньому випадку картон обклеюється крейдованим або дизайнерським папером із попередньо нанесеними друкованими зображеннями. Такі обгортки виглядають бездоганно – їх ми називаємо преміальними.

Обов’язковим захистом цього елемента блокнота від агресивних чинників є ламінування. Завдяки ламінації у вигляді полімерного плівкового покриття, нанесеного на фронтальний бік палітурки, вибір не мнеться, менше брудниться, отримує захист від вологи та ультрафіолету.

Якщо вам потрібна записна книжечка з обкладинкою, що не вигорає і не розкисає, щойно потрапивши під дощ, робіть вибір на користь взірців із ламінуванням – матовим, глянцевим або з модною нині бархатистою поверхнею софт-тач.

Особливості призначення

Сучасна поліграфічна промисловість випускає як блокноти у вигляді класичних записників універсальної специфіки, так і аналогові вироби з особливим функціоналом.

Стандартні записні книжечки вирізняються переважно аристократично строгою, лаконічною обгорткою.

Завжди популярними є щоденники. Оскільки така книжка для записів слугує своєму власнику близько року й використовується інтенсивно (щодня), її обгортка має бути підкреслено міцною та зносостійкою.

Обкладинку для блокнотів, адресованих малюкам і школярам, не завадить оздобити ілюстративним матеріалом, цікавим для дітей. Вона може демонструвати яскраві ілюстрації з популярних мультиків, казок або дитячих фільмів.

Скетчбуки, що служать для виконання малюнків та ескізів, нерідко вирізняє палітурка з кріпленням на пружині, яке не заважає любителям художньої творчості швидко позбавлятися від зіпсованих, не потрібних на їхню думку, аркушів.

Види декору

Наша типографія пропонує замовити блокноти із ексклюзивними обкладинками, оздобленими різноманітними засобами:

  • методом поліграфічного тиснення – наразі в тренді тиснення золотистою, срібною та різнокольоровою фольгою, що надає звичайному картонному матеріалу шикарного вигляду;
  • за допомогою люмінофарб – вони здатні світитись у темряві, тому ви зможете знайти улюблений записник навіть уночі, не вмикаючи при цьому світла;
  • термохромними фарбами – обгортка блокнота з таким унікальним декором буде змінювати колір під час зміни довколишньої температури;
  • глітером – це спеціальний лак із блискітками (записник, оздоблений даним засобом, буде виглядати в буквальному сенсі слова блискуче й чудово підкреслить імідж своїх гламурних власниць).

Популярні варіанти декорування обкладинки ділових блокнотів для людей із високим статусом – тиснення у вигляді логотипу або іншої символіки бренда. Така блокнотна палітурка, презентабельна й солідна, не лишиться непоміченою під час конференцій, семінарів та симпозіумів. Вона підвищить інтерес оточуючих до вашої торгової марки, формуватиме до неї позитивне, шанобливе ставлення й довіру.  

Розробку дизайну й виготовлення фірмового записника найкраще довірити фахівцям компанії DP Ukraine. У нас працюють справжні професіонали, які до кожного замовлення підходять креативно. Клієнтам пропонується кілька варіантів макетів, а у виробництво запускають той проект, який замовник затвердить. Звертайтесь – ми гарантуємо якість, оперативність роботи та вигідні ціни!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner