Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Картон для офсетного друку

Картон для офсетного друку

Друкування в алгоритмі виготовлення виробів поліграфії є найпершим та одним із найважливіших етапів. Популярним варіантом реалізації такої промислової технології є офсетний друк, який в нашій компанії забезпечують профільні верстатні машини останнього покоління.

Дуже часто для нанесення на поверхню аркушів зображень та тексту способом офсету використовують картонні матеріали. У цій статті ми розкажемо, з якими видами картону працюють сучасні офсетні верстати. Також мова піде про індивідуальні особливості різних типів цього матеріалу, які враховують наші фахівці під час обробки їх офсетним друком.

Про види картону

Теоретично друкувати офсетом можна на будь-якому картонному матеріалі, не залежно від його товщини, фактури й сировини.

Ми оглядово розповімо про всі різновиди картону.

Відповідно до структури вирізняють картон плоский та гофрований. До плоского типу відносять матеріал палітурний, целюлозний, крейдований, макулатурний, дизайнерський та порівняно недавно винайдений крафт-картон.

Гофрований картон в свою чергу поділяється на дві категорії, що мають різну висоту гофри: це гофрокартон та мікрогофрокартон. У гофрокартону цей показник складає 2,5-5 мм, а у його більш витонченої альтернативи – від 1,1 до 1,6 мм відповідно.

На нашому виробництві палітурний вид картонного матеріалу використовується переважно як основа для каширування – оздоблюється друкованими елементами не сам картон, а його паперова обклейка.

Із гофрованого типу ми застосовуємо тільки мікрогофрокартон – він краще підходить для випуску легкої поліграфічної продукції на кшталт упаковки для товарів, що виконує маркетингові функції.

Особливості різних типів картонних матеріалів для офсетного друку: плюси та мінуси

Кожен вид картону має певні відмінності, що характеризують його з позитивного та негативного боку.

Зосередимо увагу читача на важливих перевагах матеріалів, але й згадаємо про їх недоліки.

1.   Крейдований картон. Це целюлозний матеріал, що вирізняється гладкістю, привабливою білизною, елегантним блиском та викликає приємні тактильні відчуття. Ефектність вигляду не заважає бути йому міцним та стійким до навантажень. Офсетний друк на крейдуванні виходить найяскравішим.

2.   Дизайнерський картон. До пріоритетних особливостей даного матеріалу фахівці відносять широту спектра фактур і багатство барв, підкреслену естетичність та вишуканість.

3.   Крафт-картон. Матеріал підвищеної міцності й стійкості на розрив. Структура крафт-картону включає особливий, гладкий глянцевий зовнішній шар. Він не тільки вирізняється покращеними експлуатаційними, зокрема, водовідштовхувальними властивостями, але й ідеально адаптований для якісного, в тому числі офсетного друку.

4.   Мікрогофрокатон. Переваги мікрогорфокартону – чудові амортизаційні та бар’єрні властивості. Негативний момент – невисока якість друкованих зображень: будучи пористим, цей картонний матеріал поглинає вологу, мов губка, тому картинки й тексти виходять на ньому дещо блідими й розмитими. Але таку проблему вирішує каширування. 

Картон крейдований, дизайнерський та крафтовий мають один спільний мінус – це відносно висока вартість.      

Які поліграфічні вироби друкують на картоні офсетом?

Кожен із видів картонного матеріалу, попередньо оброблений друком на офсетних верстатах, використовується для виготовлення певних поліграфічних продуктів.

Дизайнерський картон ми застосовуємо для виготовлення оригінальних, ексклюзивних пакувальних коробок, обгорток блокнотів, а також виробів корпоративної специфіки – папок та бірок.

Крейдований тип матеріалу – вдале рішення для випуску календарів, поліграфічних виробів маркетингової спрямованості, презентабельних упаковок харчових продуктів, зокрема кондвиробів, та промислових товарів.

Вироби, що вимагають додаткової практичності й довгострокового використання, такі як упаковка під сувеніри й елітний алкоголь зараз часто роблять із крафт-картону – для більшої міцності їх покривають ламінацією.

Замовити таку продукцію з гарантією якості по помірних цінах ви зможете в нашій компанії DP Ukraine. Звертайтесь – друковані офсетом стильні принти на відповідних виробах та решта аспектів їх оформлення розробляється нашими досвідченими фахівцями-дизайнерами: унікальні проекти створюються з урахуванням всіх вимог клієнта!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner