Самоклеючий папір: види й особливості
Сучасна поліграфічна промисловість передбачає використання різноманітних картонно-паперових матеріалів, від канонічних до оригінальних. Прикладом їх особливого виду, що набув широкого вжитку порівняно недавно, є самоклеючий папір.
Про те, із чого виготовляється такий популярний матеріал, про його структуру, видову та іншу специфіку ми розкажемо в цій статті.
Структурна будова
Самоклеючий папір вирізняється багатошаровою структурою – вона включає декілька шарів крейдованого паперу.
Одна зі сторін цього матеріалу обробляється спеціальною клейовою сумішшю. Поверх шару клею накладається паперова основа – для неї найчастіше використовується особливий восковий папір.
Відділивши цей елемент на самоклеючих виробах, їх можна зручно кріпити на будь-яких поверхнях. Варто відзначити, що фіксувати відповідні самоклейки рекомендується в приміщеннях – фактори зовнішнього середовища є для них агресивними.
Клей для самоклеючого паперу використовується такий, що на поверхнях, де кріпились наліпки, жодних решток та слідів він не залишає.
Конструкція цього поліграфічного матеріалу може бути доповнена також силіконовим прошарком.
Типи самоклеючого паперу та їх переваги
Такий специфічний тип паперу класифікують за характером оформлення його лицьової сторони. Відповідно до згаданого критерію, виділяють декілька видів паперу-самоклейки:
1. Матовий. Даний самоклеючий папір вважають стандартним, класичним рішенням. Його цінують за практичність. Матова поверхня дозволяє зручно робити написи кульковою ручкою, фломастером або олівцем. Таке покриття мало притягує пил та бруд, воно стійке до відбитків пальців та механічних пошкоджень на кшталт подряпин. На сонці матовий самоклеючий папір не відбиває світло – розглядати зображення й текст, надрукований чи написаний на ньому від руки, завжди комфортно.
2. Глянцевий. Спеціалісти зазначають, що цей вид матеріалу дуже схожий на глянсовий фотопапір. Його позбавлена шорсткості поверхня є гладенькою, приємною на дотик. Глянець надає виробам із самоклеючого паперу ефектного блиску. Елементи друку на такому матеріалі виглядають підкреслено яскраво й контрастно: кольори стають більш соковитими й живими, причому особливої насиченості та виразності набувають світлі відтінки.
3. Ламінований. Зовнішній бік матеріалу має додаткове полімерне покриття у вигляді плівки. Ламінація є елегантним і практичним захистом від ультрафіолету та підвищеної вологості, поліпшує міцність та надає паперу і виробам, виготовленим із нього, особливої презентабельності.
4. З додатковими ефектами. Їх прикладом є креативне оформлення металізацією, тонким металічним напиленням, або оздоблення термочутливими барвниками. Термохромні фарби при певній температурі змінюють забарвлення, що привертає загальну увагу.
Самоклеючий папір використовується як для обробки лазерними принтерами, так і в масштабному поліграфічному виробництві – для випуску рекламних стікерів-наліпок, етикеток та фірмових цінників значних тиражів. У наших цехах друк на такий матеріал наноситься високотехнологічним офсетним верстатом останнього покоління, що гарантує його високу якість.
Якщо вам потрібні друковані вироби на самоклеючій основі – професіонали DP Ukraine завжди до ваших послуг! Звертайтеся – ми використовуємо матеріали від надійних виробників, створюємо індивідуальні дизайнерські проекти, працюємо продуктивно й швидко, а ще пропонуємо прийнятні ціни!
- Види поліграфічного оздоблення картонної упаковкиПро актуальні класичні й новітні технології оздоблення високоякісної картонної упаковки, на виготовленні якої уже багато років спеціалізується компанія DP Ukraine, ми розкажемо в цій статті.Види поліграфічного оздоблення картонної упаковки
- Види картонної упаковки за конструкцієюЦя стаття познайомить читачів із найбільш відомими видами упаковок із картону, які виробляються в цехах компанії «DP Ukraine» й користуються підвищеним попитом. Прочитавши текст, ви також дізнаєтесь про елементи, характерні для пакувальних коробок певної видової належності, та оптимальні можливості їх використанняВиди картонної упаковки за конструкцією