Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Специфіка та ефекти різних матеріалів для офсетного друку

Специфіка та ефекти різних матеріалів для офсетного друку

Технологія офсетного друку є в поліграфічному виробництві найбільш популярною. Одна з пріоритетних особливостей промислового друкування офсетом – широта використання матеріалів.

У цій статті ми згадаємо види матеріалів, які застосовуються для друку за згаданою технологією, розкажемо про типи й особливості кожного із них, а ще проведемо деякі паралелі щодо їх характеристик, ефектів та засобів оздоблення.

Мова піде про папір, картон, а також про самоклеючий тип паперу та полімерну плівку-самоклейку.

Папір

Для друкованої обробки офсетом використовують папір офсетний, крейдований та дизайнерський.

Офсетний варіант матеріалу має шорстку поверхню, яка добре вбирає вологу. Не зважаючи на щільність відтворення фарб, кольори на ньому виглядають не особливо яскраво. Офсетний папір ідеально підходить для виготовлення аркушевих блоків записників і блокнотів – на ньому зручно писати.

Крейдований аналог вирізняє підкреслена білизна, причиною якої є обробка крейдуванням в один або декілька шарів. Для цього матеріалу характерна широта асортименту, обумовлена показниками його щільності, білизни й товщини. На відміну від офсетного паперу, крейдований папір буває не тільки матовим, але й глянцевим.

Для каширування палітурного картону часто використовується оздоблений офсетним друком дизайнерський папір. Цей матеріал підлягає не тільки класичному офсетному друку, але й відкриває максимальні можливості для ефектного й стильного декору. Його оздоблюють різними способами тиснення й оригінальними лакофарбовими засобами (глітером, вибірковим лаком, фарбами з люмінофором тощо).

Картон

Сучасне верстатне обладнання типографії DP Ukraine друкує офсетом на картоні різних типів – товстому та тонкому, гладкому й фактурному.

Найчастіше ми практикуємо даний друк на картоні крейдованому, дизайнерському та крафт-картоні. Теоретично можливе нанесення друкованих зображень офсетом і на мікрогофрокартон, проте малюнки й тексти на ньому виходять менш якісно. З цих міркувань мікрогофрокартон друкують рідко, віддаючи перевагу його кашируванню папером.

Кожен із видів картону для друку офсетним методом має власну специфіку й властивості:

  • крейдований – гладкість, білизна, виражений певною мірою глянцевий блиск, здатність відтворювати друковані зображення максимально яскраво;
  • дизайнерський – вишуканість, ексклюзивність, різноманітність кольорових та фактурних рішень;
  • крафт-картон – покращені експлуатаційні якості та гладенька, з характерним блиском поверхня, адаптована для нанесення друку.

Картонні матеріали затребувані для виготовлення упаковок, палітурок блокнотів, візиток, папок та багатьох інших поліграфічних виробів.

Самоклеючий папір та самоклеюча плівка

Особливим типом паперу з клейовим прошарком, що використовується для виготовлення методом офсетного друку стікерів-наліпок, є самоклеючий папір.

Вироби з нього поверх друкованих зображень можуть оброблятися ламінуванням – покриватись додатковим полімерним шаром.

Самоклеючий папір без ламінації буває матовим, напівматовим або глянцевим – на всі його види офсетні фарби лягають добре, але вирізняються підкресленою насиченістю на глянсовій поверхні.

Додатковий ефект матеріалу може надати декор у вигляді металізації, а також лакування, суцільного або вибіркового.

Більш зносостійкою альтернативою самоклеючого матеріалу для друку офсетом є плівка-самоклейка, яка виготовляється з полімерів.

Клей  для такого паперу та плівки використовується однаковий, але властивості їх різняться:

  • плівка значно міцніша, а папір розривається легше;
  • плівці на самоклеючій основі волога не страшна, а папір-самоклейку врятує від підвищеної вологості хіба що ламінація;
  • друк на плівці практично неможливо стерти, зате видалити пил чи випадковий бруд із неї можна легко, чого не можна сказати про папір;
  • самоклеючий целюлозний (паперовий) матеріал дешевше, ніж плівковий аналог – от у цьому перевага паперу.

Обрати матеріал для поліграфічного виробу з урахуванням його типу, призначення, бюджету замовника та багатьох інших аспектів вам допоможуть наші конструктори й дизайнери. Ми створюємо індивідуальні проекти, спираючись на свій багаторічний досвід, побажання клієнтів, на тенденції моди й напрямки сучасного маркетингу.

Звертайтесь – ми гарантуємо стильні та практичні розробки, а наше офсетне й інше поліграфічне, кероване справжніми фахівцями, обладнання забезпечує преміальну якість і виготовлення за короткий час навіть масштабних тиражів!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner