Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Внутрішній блок блокнота: як підібрати для нього папір

Внутрішній блок блокнота: як підібрати для нього папір

Якщо обкладинка записної книжки має пріоритетне значення для іміджу її власника й реклами, то аркушевий блок відповідного аксесуару відіграє, переважно, практичну роль. Основні задачі такого структурного елемента блокнота – бути зручним та відповідати своєму цільовому призначенню (хоча, на думку наших фахівців, елегантний і презентабельний вигляд для розкритого записника солідної й статусної людини також важливий).

У цій статті ми розкажемо про фактори, які слід враховувати, обираючи папір для блокнотних сторінок, і дамо з цього приводу кілька корисних порад.

Критерії, які слід брати до уваги

Якщо ви збираєтесь придбати партію блокнотів для своїх співробітників, партнерів чи для подальшого продажу, зверніть увагу на такі особливості оформлення внутрішнього блока цих виробів:

  • матеріал – важливими факторами є тип, показники щільності, товщини й специфіка обробки поверхні паперу (чим вища його щільність, тим товстішими будуть аркуші);
  • поліграфічне оформлення – сучасні виробники, у тому числі й наша компанія DP Ukraine, виготовляють записники як із аркушами порожніми (нерозлінованими), так із лінуванням різноманітної специфіки;
  • вид поліграфічного друку – найчастіше він буває офсетним, але може бути й шовкотрафаретним або цифровим;
  • декорування – оздоблення всередині записника має гармоніювати з дизайнерським стилем обкладинки, ефектно та органічно доповнювати його;
  • спосіб кріплення аркушевого блока – вибір залежить від функціонального призначення блокноту та кількості його сторінок.

Підходити до вибору паперу для сторінок записника необхідно комплексно, не ігноруючи жодного із зазначених аспектів.

Рекомендації від типографії DP Ukraine

Для наших фахівців, що є досвідченими професіоналами з багаторічним стажем, у розробках та виробництві блокнотів немає жодних секретів. Ми радо поділимось із вами інформацією, що стосується правильного вибору паперу для блоку аркушів записних книжок.

Якщо аксесуар служитиме для замальовок маркерами чи фломастерами, слід віддавати перевагу паперу щільному – інакше фарби будуть проходити на тильну сторону аркушів. Для нотаток ручкою чи простим олівцем підійде паперовий матеріал меншої щільності, що складає приблизно 80-90 г/м².

Найбільш респектабельно виглядають сторінки з крейдованого паперу щільністю від 115 до 200 г/м² – їх відрізняє приємна білизна. Найбілішим є матеріал із багатошаровою крейдовкою та покриттям глянцем, проте така поверхня не завжди зручна для письма (на ній чорнила можуть розтікатись, а нотатки олівцем не дуже добре видно).

Максимальне тертя між класичним писемним приладдям та паперовою поверхнею забезпечить простий офсет, без обробки крейдуванням – цей варіант, який є бюджетним, для виготовлення внутрішнього блоку записників дуже поширений.

Сторінки без лінування або «в крапинку» підійдуть для блокнотів-скетчбуків, що слугують для виконання малюнків та ескізів, а ідеальним вибором «утримувача» для відповідних записних книжок буде спіралеподібне кріплення із металу або пластику. У даному випадку непотрібні аркуші можна буде легко видаляти, відриваючи їх.

Якщо в блоці сторінок небагато, до 40, скріплювати його прийнятно і металевими скобами.

Блок, розлінований горизонтально, – оптимальне рішення для текстових записів, а його альтернатива «в клітинку» дозволить зручно виконувати креслення або схеми, зображувати геометричні фігури. «Лінійка» є стандартною для оформлення блокнотів-щоденників, корпоративних та ділових.

Декорування внутрішніх аркушів може бути в вигляді нанесення фірмової символіки (якщо видання є рекламним), написів дат і днів тижня (якщо це щоденник), або мініатюрних яскравих картинок (для дитячих блокнотиків).

Сучасні поліграфічні технології дозволяють виготовляти не тільки канонічні записники зі строгим дизайном, але й ексклюзивні блокноти, з аркушами, що виглядають воістину розкішно. У цьому допомагає тиснення фольгою чи методом конгреву, використання фарб із унікальними люмінесцентними або термохромними ефектами, вибіркового УФ-лаку для рельєфної фактури, блискучого глітеру тощо.  

Наша поліграфічна компанія допоможе не тільки обрати правильно папір для сторінок блокноту, а й створить на ваше замовлення кілька взірців макетів цього виробу – вам залишиться лиш розглянути їх та затвердити той, що подобається найбільше.

Звертайтеся: приймаючи заявки, ми враховуємо побажання клієнтів максимально, а наші ціни цілком прийнятні. Уже багато років ми працюємо професійно, використовуємо кращі види матеріалів і автоматизоване обладнання останнього покоління – ми гарантуємо бездоганну якість своєї продукції!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner