Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Яка кількість сторінок потрібна для блокноту

Яка кількість сторінок потрібна для блокноту

Одним із завжди затребуваних видів поліграфічної продукції є записник. Цей аксесуар навіть в нинішню епоху електронних носіїв інформації не втрачає своєї актуальності. Навпаки – асортимент і функціонал блокнотів, які раніше обмежувались переважно роллю книжечки для нотаток або щоденника для записів запланованих на кожну дату справ, зараз розширився.

Провідні друкарні України, в тому числі й наша компанія, пропонують замовити мініатюрні блокнотики для промо-акцій, альтернативні подарункові видання корпоративної й фірмової специфіки, модні скетчбуки, блокноти-альбоми для дитячої творчості й багато інших видів картонно-паперових виробів цієї категорії.

Варто зауважити, що обкладинка є фішкою їх дизайну, а внутрішній блокнотний блок відіграє більш практичну роль. Саме тому наших замовників дуже часто хвилює, скільки сторінок має бути всередині блокнота. Ознайомтесь із цією статтею – фахову відповідь на це питання ви знайдете далі!

Сторінки та аркуші: пояснюємо ключові моменти

Багато хто плутає поняття аркуша та сторінки, вважаючи їх тотожними. Така думка є помилковою: адже один аркуш включає дві сторінки. Вони розташовані на двох боках листа.

Таким чином, будь-яке аркушеве друковане видання, зокрема й блокнот, має сторінок удвічі більше, ніж аркушів.

Існують також певні (щоправда, умовні) стандарти, згідно яких записні книжки різної специфіки повинні містити певне число аркушів.

Такі норми визначають, що найменша їх кількість становить 25 штук, проміжні варіанти – 50 та 80 аркушів, а максимально об’ємні внутрішні блоки записників мають включати 100 аркушів. Ураховуючи цей аспект, робимо висновок, що в стандартному блокноті буває 50, 100, 160 або 200 сторінок.

Якщо їх багато, блок може складатися не тільки з білих аркушів, але й і з їх окремих груп, об’єднаним певним кольоровим оформленням.

Дещо про фактори, які визначають число сторінок у блокноті

Наскільки об’ємним має бути записник, виходячи, звісно, не з товщини паперу аркушів, а з їх кількості, слід вирішувати, беручи до уваги ряд моментів:

  • видову специфіку записної книжки – якщо це блокнотик для промо-акцій, доречною буде невелика, навіть мінімальна чисельність сторінок, а коли йдеться про щоденник, розрахований орієнтовно на рік, аркушів йому знадобиться багато;
  • формат виробу – якщо він альбомного типу (А4) чи трохи менших, ходових форматів (А5), видання може включати аркушів порівняно більше, ніж мініатюрні, кишенькові аналоги форматів А6-А7;
  • кріплення палітурки-обгортки та внутрішнього блоку – за допомогою одинарних металевих скріпок-скоб фіксують взірці, що містять до 20 аркушів, блокноти від 64 сторінок скріплюють на дві таких металічних скріпки, а якщо ви віддаєте перевагу кріпленням у вигляді кілець, пружин чи термоклею – це рішення підійде для записників із максимальним об’ємом;
  • особливості дизайну – якщо ви замовляєте ексклюзивний подарунковий блокнот із досить дорогим та підкреслено вишуканим оздобленням, логічно, що у відповідному презентабельному аксесуарі має бути більше місця для записів, у той час як стриманий та лаконічний декор є прийнятним для записників тоненьких.  

Правильно зорієнтуватись в чисельному складі аркушів внутрішнього блоку та інших важливих аспектах оформлення блокноту вам допоможуть кваліфіковані фахівці DP Ukraine.

Звертайтесь – ми розробляємо індивідуальні проекти таких і багатьох інших поліграфічних виробів, спираючись на вимоги клієнтів, тенденції моди та свій багаторічний досвід. Обладнання, яке наша друкарня використовує для виробництва своєї продукції – нове й сучасне, а якість стильних й добротних записників, які  виготовляємо ми, значно вища їхньої вартості!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner