Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Самоклеюча плівка: специфіка й переваги матеріалу

Самоклеюча плівка: специфіка й переваги матеріалу

Одним із матеріалів, що активно використовується для поліграфічного друку, у тому числі офсетним способом, є самоклеюча плівка.

Плівка-самоклейка служить основою багатьох друкованих виробів рекламного призначення, наприклад, стікерів та наліпок, які ефективно популяризують бренди та їх продукцію.

У цій статті ми розкажемо, що собою являє самоклеюча плівка, за якими ознаками класифікують її та якими методами друкують на ній, а ще познайомимо читачів із пріоритетними особливостями цього матеріалу.

Поняття про плівку-самоклейку та трохи історії

Плівка самоклеюча є полімерним матеріалом із клейкою основою, що застосовується в поліграфії вже багато десятиліть.

Праобразом цього матеріалу вважають поштову марку, придуману приблизно три століття тому. Липка клейова суміш, яку стали використовувати під час виготовлення лейкопластиру, була винайдена фармацевтом Оскаром Тропловіце. А ідея поєднання етикетки та ліпкої стрічки належить американському науковцю-бізнесмену Стентону Евері. Патент на неї цей винахідник отримав у 1935 році.

Особливо широкого використання, ставши затребуваним товаром, самоклеюча плівка для друку набула років сорок тому. Відтоді й дотепер цей матеріал є основним для наліпок та стікерів.

Види, класифікація

Класифікують плівку-самоклейку за кількома ознаками.

1.   Тип поверхні. Матеріал буває глянцевим та матовим. Глянцевий блиск, що притягує погляд, підвищує маркетингову ефективність виробів із плівки. Матове покриття – кращий варіант для друкування зображень інформаційної специфіки на кшталт текстів. Вважається, що вироби з глянцевої самоклеючої плівки справляють краще враження в умовах помірного освітлення, а з матової – чудово підходять і для розміщення на сонці.

2.   Матеріали. Сьогодні випускається самоклеюча плівка вінілова, з поліестеру та з ПВХ. Вініловий тип поєднує в собі пластичність та міцність, поліестерний використовується переважно в приміщеннях, а аналог із поліхлорвінілу застосовують для виготовлення упаковок товарів та рекламних виробів із коротким терміном експлуатації.

3.   Особливості дизайну. Беручи до уваги оформлення , умовно можна виділити плівку-самоклейку прозору й непрозору, світловідбивну й металізовану, перфоровану та транслюцентну, яка вирізняється максимальною яскравістю друкованих зображень та світлорозсіювальними властивостями.

4.   Характер клейового шару. Виробники самоклейних плівок використовують для них клей постійний (перманентний) або такий, що легко знімається, не лишаючи слідів на поверхні.

Ці фактори, а також цільове призначення та умови використання самоклеючих плівкових виробів, слід обов’язково враховувати під час їх замовлення.

Особливості друку на самоклеючій плівці

Наносити друк на такий матеріал можна за допомогою різних технологій та відповідного обладнання. Для виробництва продукції невеликих тиражів підійдуть принтери і плоттери, а багатотиражні партії допоможуть виготовити потужні друкарські машини крупних профільних підприємств.

Друкують малюнки й написи на плівці-самоклейці методом шовкотрафаретним, цифровим, офсетним та флексографією.

Для промислового виготовлення стікерів та наліпок практикується офсетний друк. Дана друкарська технологія, що забезпечується в наших цехах сучасним високоточним і високопродуктивними верстатами, передбачає перенесення зображень із фотоформи на прогумований барабан, а далі – на плівковий матеріал. Вона є оптимальною для виготовлення великих тиражів продукції.

Пріоритетні особливості матеріалу

Самоклеюча плівка як матеріал для офсетного та інших видів друку вирізняється рядом переваг:

  • універсальністю в плані застосування лакофарбових засобів
  • практичністю використання
  • здатністю гарно передавати зображення з точки зору яскравості кольорів, контрастності та чіткості
  • дешевою собівартістю – наші вироби із плівки-самоклейки, обробленої офсетним друком, обійдуться вам недорого.

Якщо ви хочете замовити стікери, наліпки або інші вироби на основі самоклейкої плівки, ми радимо звернутися в компанію DP Ukraine. Наші принципи – преміальна якість, стислі терміни виконання замовлень, високопрофесійний підхід до справи та врахування вимог кожного клієнта по максимуму!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner