Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Які бувають обкладинки для блокноту та як їх вибрати правильно

Які бувають обкладинки для блокноту та як їх вибрати правильно

Блокнот, не зважаючи на купу існуючих на сьогоднішній день електронних аналогів, є виробом затребуваним. Такий продукт у нашої компанії DP Ukraine замовляють часто, що свідчить на користь його популярності.

Важливий аспект дизайнерського оформлення книжечки-записника – його обгортка. Саме палітурка визначає стиль оформлення даного виробу та його експлуатаційні характеристики. У цій статті ми познайомимо вас із видами блокнотних обкладинок, пояснимо їхні відмінності й дамо кілька рекомендацій щодо їх вибору.

Про види й типи обкладинок для блокнотів

Класифікувати палітурки записників можна за рядом критеріїв.

1.   За щільністю

Умовно обгортки таких друкованих виробів ділять на жорсткі, м’які та інтегровані. Ключова фішка першого, твердого варіанту – максимальна солідність та презентабельність вигляду. Блокноти з жорсткою обкладинкою можуть стати однією з символічних візитних карток фірми або елегантним подарунком для її партнерів чи клієнтів. Перевагами записників із м’якими обгортками є низька вартість та ергономічність. Відповідні блокнотики можна зручно згортати в трубочку: у такому вигляді вони стають компактними. Інтегрований варіант є, по суті, проміжним – згорнути його трубкою неможливо, але вигинати в різні боки, не завдаючи обкладинці й аркушевому блоку деформацій, допустимо.

2. За матеріалами

Інколи палітурку блокнотів виготовляють із шкіри та полімерів, проте очевидним лідером для виробництва цього елементу є картон – дешевий та практичний. Ми виготовляємо обкладинки таких виробів із картону палітурного, крейдованого або крафт-картону. Для м’яких обгорток підійде міцний папір із глянцевим покриттям, а отримати ефектну, преміальну обкладинку можна методом каширування – ця технологія передбачає обклеювання палітурного картону дизайнерським або крейдованим папером щільністю 170 г/м²  .

3. За форматом і конфігурацією

Записниками стандартних форматів вважаються взірці класичної прямокутної форми, від найбільших (альбомних) габаритів А4 до мініатюрних, кишенькових аналогів А7.  Універсальністю вирізняються блокноти форматів А5 та А6 – у них вистачає місця для записів, при цьому вироби не є громіздкими. Креативними рішеннями є проекти форми квадрату, круга, овалу або такі, що зображують, наприклад, силует фірмового знаку бренда чи його продукту.  

4. За особливостями дизайну

Наші цехи обладнані машинами, що дозволяють декорувати обгортки блокнотів не тільки канонічним офсетним друком, але й шовкографією. Отримати ексклюзивне оформлення обкладинок допомагає поліграфічне тиснення, фольгою або однорівневим чи багаторівневим конгревним методом. Крім того, ми використовуємо лакофарбові засоби зі спеціальними ефектами. Наприклад, фарби з люмінофором, які дають можливість деталям оформлення обгорток світитись у темряві, та барвники з термохромним пігментом, що змінюють колір при зміні температури. Оформити обгортку блокноту в гламурному стилі можна за допомогою глітерного лаку із блискітками, а щоб надати поверхні обгорткового картону чи паперу рельєф, слід застосувати вибірковий УФ-лак.

Приймаючи заявки клієнтів на виготовлення блокнотів, ми узгоджуємо з ними кожен момент, але особливу увагу приділяємо саме обкладинці: адже ця деталь є «обличчям» виробу та великою мірою визначає його надійність.

Поради щодо вибору обгорток на записники

Маючи багаторічний досвід виробництва блокнотів, ми хочемо поділитися з читачами деякими секретами, що стосуються підбору їх обкладинок.

Сподіваємось, вам у пригоді стануть рекомендації наших професіоналів:

  • найменші формати обкладинок – гарний вибір для блокнотиків, що замовляються з метою проведення промо-акцій (вони служать для невеликих нотаток та запису контактів);
  • обгортка такого виробу може бути обладнана невеликими кишенями (ці відділення використовуються для рекламних візитівок);
  • максимально захищеною від агресивних факторів (підвищена вологість, механічні пошкодження, ультрафіолет) є палітурка ламінована – блокноти з нею є особливо стійкими до зносу, служать найдовше;
  • оздоблення обкладинки відображає дизайнерський стиль записника – для ділових записних книжок підійде оформлення в традиціях мінімалізму, а якщо метою цього аксесуару є привертання загальної уваги, її досягти допоможе розкішна позолота, яскраві кольори, застосування фарб та лаків зі спеціальними ефектами.


Розробити безпрецедентно вдалий проект блокнота та виготовити цей поліграфічний продукт необхідним тиражем у стислі терміни вам допоможе компанія DP Ukraine. Наші дизайнери та конструктори є справжніми професіоналами, а реалізацію їх ідей забезпечує найсучасніше обладнання. Зверніться до нас – в бездоганній якості наших виробів, якій поступається їх демократична вартість, ви переконаєтесь обов’язково!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner