Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Папір для офсетного друку: види та порівняльна характеристика

Папір для офсетного друку: види та порівняльна характеристика

Сучасна друкарська промисловість використовує різні виробничі технології й матеріали. Але найпопулярнішим серед технологічних методів виготовлення поліграфічної продукції  наразі є офсетний друк, а базовим матеріалом для виробів – папір.

У цій статті ми розкажемо про типи паперу, для друку на сучасних офсетних верстатах в нашій компанії DP Ukraine. Ми також пояснимо відмінності кожного різновиду аркушів, що проходять обробку на відповідних машинах, та проведемо ключові паралелі між ними.

Поняття та класифікація

«Папір для офсетного друку» – узагальнений термін, яким називають усі види листового паперового матеріалу, що підходять та призначаються для друку офсетним методом.

Фахівці виділяють чотири типи паперу. Про назви, специфіку й властивості кожного з них розповість наведений нижче перелік.

1.   Офсетний.

У офсетного паперу, який характеризується шорсткістю та підвищеною гігроскопічністю, відсутнє крейдоване покриття. Під час обробки друком цей матеріал відтворює кольори, проте відтінки фарб на ньому високою яскравістю не вирізняються. Маркування такого виду паперу, показник середньої щільності якого складає 80 г/ м², включає чотири категорії: А, Б, В та Г.

Сорт А характеризується високою об’ємністю маси та гладкістю, тип Б має тонку рулонну основу та підвищену розривну довжину. Марка В переважно використовується для текстово-ілюстративних друкованих виробів, а офсетний папір класу Г є найбільш міцним, бо обробляється спеціальною проклейкою.

2.   Крейдований.

Цей папір для офсетного друку має гладку зовнішню поверхню, оброблену крейдуванням в один, два або три шари. У результаті такого конструкційного рішення матеріал отримав презентабельну білизну та властивість відображати друковані малюнки й тексти максимально яскраво й чітко.

Сорти крейдованого паперу мають різну щільність. За даним показником матеріал поділяють на тонкий та товстий тип. Тонкі матеріали умовно ділять на три класи – представницький (від 150 до 170 г/ м²), стандартний (від 115 до 130 г/ м²) та економ-клас (90 г/ м²). Для товстих альтернатив ці величини складають 450, 300-350 та 250 г/ м² відповідно.

3. Дизайнерський.

Даний матеріал буває пофарбованим у масі або з однієї сторони. Дизайнерський папір для друкування офсетом застосовується для випуску підкреслено стильних, естетичних та вишуканих виробів. Цей матеріал, залежно від способу його декору, може бути прикрашеним фактурною поверхнею, різними способами тиснення або спеціальними ефектами, наприклад, блискітками.

Діапазон щільності дизайнерського паперу, який використовується для виготовлення ексклюзивної продукції, досить широкий – він складає від 60 до 700 г/м². Базове завдання відповідного матеріалу – створити оригінальний, виразний та підкреслено привабливий фон.

4. Самоклеючий.

Це особлива видова категорія багатошарового крейдованого паперу. На одну із його сторін нанесена клейова суміш. Клей закриває спеціальна підкладка, яку можна легко відділити.

Після друку на офсетних верстатах самоклейкий паперовий матеріал проходить подальшу поліграфічну обробку, в результаті якої виготовляються рекламні стікери, етикетки, самоклеючі цінники й інші актуальні поліграфічні продукти.

Відмінності

Кожен вид паперу, що застосовується для офсетного друку, має свої характерні особливості.

Вони стосуються сфери застосування, спектру способів післядрукарської обробки, переваг та недоліків.

Наприклад, офсетний папір найчастіше використовують для друку книжкових видань, каталогів, бланків та листівок зі складними напівтоновими зображеннями. Для високого друку підходить тільки матеріал із підвищеним показником білизни.

Крейдований папір є більш універсальним, а ще він буває як глянцевим, так і матовим. Але якщо цей матеріал тонкий, його можна обробляти тільки фальцюванням та перфорацією. Аналог більшої щільності не тільки, як папір офсетний, підлягає ламінуванню та біговці, але й допускає механічну обробку у вигляді заокруглення кутів аркушів, тиснення, висічки та свердління.

Такою самою широтою в плані технологій обробки характеризується і папір дизайнерський – поліграфічні виробники, залежно від призначення, найчастіше використовують цей матеріал щільністю від 80 до 350 г/ м².

І самоклеючий папір, добре піддається різноманітній післядрукарській обробці: ламінації, тисненню, висічці та підсічці.

Наше профільне підприємство використовує папір для офсетного друку від провідних виробників. Це важлива умова високої якості продукції DP Ukraine, якій ми приділяємо першочергову увагу. З приводу замовлення поліграфічних виробів ми рекомендуємо звертатися в нашу компанію – відповідність їх світовим стандартам, а також індивідуально розроблений стильний дизайн, оперативність роботи та доступні ціни ми гарантуємо!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner