Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Види обкладинок блокнотів та особливості їх виробництва

Види обкладинок блокнотів та особливості їх виробництва

Важливим складовим елементом такого популярного поліграфічного виробу, як записник, є обкладинка. Саме обгортка блокнота визначає стиль його оформлення, а також функціональну спрямованість та практичність.

Нашій компанії, що має величезний досвід у розробці індивідуальних проектів та випуску записних книжечок, відомі всі аспекти їх видової специфіки та промислового виготовлення. У цій статті ми розкажемо про типи актуальних блокнотних обкладинок і пояснимо, як їх виробляють на друкарських підприємствах.

Якою буває обкладинка для записника

Асортимент блокнотів виробництва DP Ukraine, в тому числі з точки зору оформлення їх палітурок, надзвичайно широкий.

Класифікують такі вироби за різними критеріями. Ці фактори названі в переліку нижче:

  • формат
  • геометрична форма
  • матеріал
  • спосіб кріплення
  • особливості дизайну.

Параметри обкладинок є майже тотожними габаритам внутрішнього, аркушевого блока блокнота – вони лише на один-два міліметра можуть виступати за край сторінок. Найменшим, типовим для обгорток кишенькових блокнотиків, вважається формат А7 (74 х 105 мм), а проміжні варіанти, для універсальних записників – А6 та А5 (105 х 148 мм  та 148 х 210 мм відповідно). Їх крупна альтернатива – альбомний формат А4 (210 х 297 мм).

Усі блокноти стандартних форматів об’єднує шаблонна форма прямокутника. Проте геометрична конфігурація даних продуктів поліграфії може бути і й інакшою – квадратною або, наприклад, форми овалу. Замовникам, що претендують на ексклюзивний продукт, ми пропонуємо записні книжки оригінальних форм: вони можуть виглядати як силует фірмового логотипу або взірця його товарної продукції.

Найчастіше блокнотні обгортки роблять із різних видів картону та паперу. Целюлозні матеріали, на відміну від шкіри, дешеві, а пластикові палітурки неможливо настільки вишукано оздобити, як картонно-паперові. Тонкі та гнучкі обкладинки виготовляються із крейдованого паперу, а максимально міцні – із палітурного або крейдованого картону.

Відносно тонкою, але надзвичайно стійкою на розрив є обгортка із багатошарового крафт-картону, а отримати преміальну обкладинку дозволяє обклейка палітурної картонної основи високосортним дизайнерським чи крейдованим папером.

Кріплення обкладинок для блокнотів до блока аркушів також може бути різним. Найбільш поширені варіанти – скріпки (металеві скоби), пружини, кільця або термоклей. Палітурка з кільцями – вдале рішення для великоформатних блокнотів-щоденників чи подарункових видань. За допомогою скріпок та клею фіксують обгортки мініатюрних записничків, а спіралеподібна пружина підійде для скетчбуків, що служать для малюнків та ескізів.

Наші дизайнери пропонують клієнтам оформлення обгорток блокнотів у різноманітних стилях, від строгого мінімалізму й завжди популярної класики до оригінальних, вишуканих рішень, у результаті яких записник стає справжнім витвором поліграфічного мистецтва. Такий виріб, оздоблений рельєфною фактурою, позолоченими чи сріблястими елементами тиснення, деталями, що світяться в темряві або змінюють колір, створює солідний імідж свого власника й водночас є ефективним засобом реклами для бренду.

Як виготовляють обгортки на блокноти

Технології виробництва залежать від проекту, попередньо затвердженого замовником (клієнту пропонується кілька макетів, із яких він обирає найкращий).

Спочатку на листи картону чи паперу наносять друковані зображення, відповідні розробці. Це може бути як багатоколірний друк, так і одноколірний. Відповідну опцію виконують спеціальні верстати, найчастіше офсетні.

Зміцнити блокнотну палітурку й при цьому надати їй сяючого глянцю, матовості чи оксамитної поверхні софт-тач, дозволяє ламінування. Такий процес забезпечується потужними рулонними ламінаторами. Дані агрегати покривають фронтальну сторону матеріалу тонкою полімерною плівкою в умовах високотемпературного режиму.

Якщо йдеться про виробництво преміальної обкладинки, аркуші картону та паперу міцно спресовуються між собою на автоматизованій лінії каширування.

Задати обгортці аксесуара потрібні розміри й геометричну форму дозволяє високоточна спеціальна машина з ріжучими елементами.

Декор, не залежно від його типу й виду лакофарбових засобів, наноситься на обкладинку також за допомогою високотехнологічних спецмашин, контрольованих операторами.

Якщо вам потрібен презентабельний й практичний блокнот із якісною обкладинкою, виготовлений професійно й акуратно, цей виріб варто замовити в DP Ukraine. Звертайтесь – ми врахуємо всі ваші вимоги і виконаємо ваше замовлення максимально швидко, а доступна ціна нашого сервісу викличе у вас хіба що приємний подив.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner