Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Металеві пружини для скріплення блокнота: види та правила вибору

Металеві пружини для скріплення блокнота: види та правила вибору

Практичним методом з’єднання між собою всіх конструктивних частин багатьох виробів поліграфічної продукції є пружини. Такий елемент, виготовлений із пластику або металу, дозволяє зшити аркуші й обкладинку в один документ – це може бути альбом, брошура або записник.

Наша компанія виготовляє такі вироби за індивідуальними замовленнями – ми маємо багатий досвід у їх проектуванні й виробництві, але під час розробок завжди беремо до уваги побажання та вимоги клієнтів.

У даній статті ми розповімо, яку видову специфіку має металеве пружинне кріплення для блокнотів, повідомимо про його особливості й переваги та назвемо й пояснимо критерії, з урахуванням яких цю деталь необхідно підбирати.

Особливості конструкції та типи металевих пружин

Виготовляється такий популярний елемент оформлення записних книжок зі сталевого дроту. Завершеність вигляду цих пружинок, що зовні нагадують двосторонні гачки, надає тонке кольорове покриття з полімеру.

Такі деталі для оформлення блокнотів класифікують за певними, наданими в переліку нижче, ознаками.

1.   Форма. Найчастіше конфігурація палітурних пружин буває круглою або овальною. відповідні види вважаються найбільш практичними. Дуже нечастими є аналоги трикутні або п’ятикутні – вони надають записникам оригінальний вигляд, проте в користуванні відносно незручні.

2.   Колір. Забарвлення пружини найчастіше однотонне, хоча може бути й комбінація кольорів. Цей момент залежить від кольору полімерного покриття металу, що може бути як гладким, так і гофрованим.

3.   Розмір. Сьогодні промисловість випускає такі вироби різноманітних габаритів. Величина діаметрів найменших взірців складає близько 6 мм, а найбільших – приблизно 32 мм.

4.   Товщина дроту. Переріз металевого матеріалу для палітурних пружин, залежно від їх марки, складає від 0,7 до 1,5 мм. Цей показник визначає показники міцності та гнучкості виробу.

Про переваги пружинних палітурок із металу

Затребуваність спіральної металевої зшивки блокнотів вирізняється рядом її позитивних відмінностей:

  • естетичністю вигляду – записники із відповідним переплетінням виглядають привабливо, елегантно та стильно;
  • надійністю – таке кріплення не може розклеїтись, воно довговічне, не ламається й стійке до деформацій, тому міцно тримає зшиток;
  • універсальністю – пружини з металу підходять для виробництва блокнотів різних форматів і різноманітної цільової специфіки;
  • ергономічністю – користуватися записною книжкою на пружинній металевій палітурці завжди зручно.

Пружини з металу дещо дорожчі від полімерної альтернативи, проте їх експлуатаційні характеристики набагато кращі, і якість незрівнянно вища.

Як вибирати пружини для блокнота

Підбирати такий елемент оформлення необхідно з урахуванням, насамперед товщини пружинок. Цей показник має відповідати кільком величинам:

  • кількості аркушів у записнику
  • щільності та типу паперу
  • ширині блокнотного корінця (сторінок внутрішнього блоку разом із обкладинкою).

Фахівцям відомо, що, наприклад, для блокнотика, в якому 100 сторінок, виготовлених із офсетного паперу щільністю 80г/м² із аркушевим блоком шириною 5 мм, оптимально підійдуть пружинки товщиною 0,8 мм.

Додаткові важливі моменти вибору – діаметр пружин та їх форма. Найкращою ергономічністю характеризуються спіралеподібні переплетіння – вони дають можливість легкого, із найменшим опором, розвороту. Максимальний кут розгортання блокнота забезпечується круглими пружинами, а їх овальна альтернатива гарантує найбільш зручне складання скріплених записників у вертикальні стопки, один на одного.

При виборі забарвлення покриття пружинного кріплення варто брати до увагу колірну гаму оформлення обкладинки блокноту – їх кольори мають гармоніювати між собою.

У питаннях підбору металевих пружин для зшивки записних книжок різних форматів і типів ви можете покластися на наших конструкторів та дизайнерів. Спеціалісти DP Ukraine порахують всі потрібні моменти і створять для вас декілька унікальних макетів блокнотів – вам лишиться тільки вибрати з них найкращий. Звертайтеся – наше новітнє промислове обладнання та високий професіоналізм співробітників гарантують виготовлення поліграфічної продукції преміальної якості за доступними цінами!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner