Які бувають блокноти та як їх виготовляють
Минають часи, спливає століття за століттям, а записники для різних нотаток не втрачають своєї популярності. Навіть наділені найпотужнішим штучним інтелектом гаджети не витримують конкуренції з традиційними блокнотами – адже картонно-паперові вироби зручніші й надійніші, вони, на відміну від електронних аналогів, не «заглючать» у потрібну мить і не вийдуть із ладу, випадково впавши з висоти.
Ми розробляємо й випускаємо блокноти різних типів, відповідно до їх оформлення й призначення, і на кожен із цих варіантів є стійкий попит. У цій статті ми розкажемо про види таких поліграфічних продуктів та оглядово познайомимо читачів із алгоритмом їх виготовлення.
Які бувають блокноти
Кожен взірець даних виробів має свою функціональну специфіку. Беручи до уваги такий критерій, як призначення, можна виділити кілька видів блокнотів:
- для записів – це стандартний, компактний блокнотик-записник із відносно вузькою палітуркою та невеликою кількістю аркушів, розлінованих (для зручного написання тексту) або зі стандартним друком «у клітинку» (підходящий також для зображень певної строгої геометрії, у вигляді креслень та схем);
- записна книжка – вона загалом схожа на перший варіант, проте вирізняється від нього трохи більшим форматом та збільшеним числом сторінок;
- блокнот-щоденник – для щоденників є характерна спеціальна розмітка у вигляді днів тижня та дат, тому такі вироби є оптимально ергономічним рішенням для записів, пов’язаних із запланованими справами на кшталт ділових зустрічей та прийомів, списків покупок тощо;
- дитячий блокнот – вибір даної категорії має підкреслено барвистий дизайн (із картинками, наприклад, зображеннями популярних персонажів мультфільмів та казок) і крупні габарити, які відкривають чудові можливості для писемної й художньої творчості малюків та школярів.
Нещодавно трендом став ще один тип відповідної поліграфічної продукції – це так званий блокнот-скетчбук без лінування. Служить він для скетчінгу – замальовок олівцем.
Видові особливості оформлення
Також існує класифікація блокнотів, яка бере до уваги їх формат та спосіб кріплення аркушів.
Універсальними вважаються взірці формату А5 – їх однаково часто застосовують як удома, в повсякденному житті, так на роботі, в офісі.
Для постійного носіння з собою в кишені, гаманці або маленькій сумці буде доречним малоформатний блокнотик А6 чи А7, а якщо користувач планує робити багато записів, для нього найкращим рішенням буде вибір на користь блокнота крупного, альбомного формату 4А.
У наших цехах виготовляються блокноти з різними способами кріплення аркушів, тобто в палітурці або на пружині.
Наявність палітурки передбачає зшивку аркушів або з’єднання їх за допомогою металевих скріпок.
Скріпки чи скоби найчастіше служать для оформлення блокнотів у м’якій палітурці, а альтернативний варіант переважно використовують для записників у твердій обкладинці типу щоденників. В останньому випадку аркуші виробу зшиваються та закріплюються на корінці.
Блокноти на пружині або спіралі, виготовленій із металу або міцних полімерних матеріалів, вирізняє посилена зносостійкість. Такого роду записники є практичним рішенням для користувачів імпульсивних і харизматичних, схильних до творчості та швидкої зміни настрою – адже в них зручно виривати сторінки. Пружини в таких записниках можуть розташовуватись як вертикально, так і горизонтально.
Додатковою деталлю на користь ергономіки блокнотика може стати закладка, а клейова проклейка блоку сторінок забезпечить легке відривання аркушів.
Що варто знати про виготовлення блокноту
Якщо вам потрібен записник класичний або нестандартних параметрів із дизайном, адаптованим під ваші потреби, цей виріб виготовлять наші фахівці, враховуючи всі необхідні нюанси.
Процес виробництва блокноту будь-якої специфіки на нашому профільному підприємстві, є кропіткою, багатоетапною роботою і має певний алгоритм.
1. Прийом, оформлення заявки. Замовлення можна оформити онлайн, по телефону або безпосередньо завітавши в офіс компанії DP Ukraine.
2. Підготовка технічного завдання. Фахівці узгоджують із клієнтом формат, тираж, розмітку сторінок та спосіб їх кріплення, а також декор виробу (оздоблення блокноту може включати актуальні інформаційні або рекламні вставки).
3. Підбір матеріалів. Залежно від призначення записника, для сторінок це може бути папір крейдований або офсетний, а картон для обкладинки також буває різних типів та щільності.
4. Розробка проектів. Конструктор із дизайнером створюють кілька макетів блокноту – коли замовник зробить вибір, відповідний проект затверджують та запускають у друк.
5. Роботу продовжує промислове виробництво в цехах нашої друкарні – воно включає обробку паперових та картонних заготовок на спеціальних верстатах, висікання заданих форматів виробів на сучасних автоматизованих лініях та їх зшивку.
Готові блокноти проходять контроль якості, пакуються і доставляються замовнику.
З приводу замовлення партії блокнотів будь-якого типу та дизайну, від елегантного класичного до креативного та ексклюзивного, вам варто звернутися в DP Ukraine – ми гарантуємо преміальну якість продукції та стислі терміни виконання замовлень, а наші ціни цілком прийнятні!
- Види поліграфічного оздоблення картонної упаковкиПро актуальні класичні й новітні технології оздоблення високоякісної картонної упаковки, на виготовленні якої уже багато років спеціалізується компанія DP Ukraine, ми розкажемо в цій статті.Види поліграфічного оздоблення картонної упаковки
- Види картонної упаковки за конструкцієюЦя стаття познайомить читачів із найбільш відомими видами упаковок із картону, які виробляються в цехах компанії «DP Ukraine» й користуються підвищеним попитом. Прочитавши текст, ви також дізнаєтесь про елементи, характерні для пакувальних коробок певної видової належності, та оптимальні можливості їх використанняВиди картонної упаковки за конструкцією