Папір крейдований та офсетний: у чому різниця
Ключовим матеріалом для підприємств поліграфічної промисловості, в тому числі й для нашої друкарні DP Ukraine, є папір. Здебільшого ми використовуємо для виробництва своєї продукції офсетний та крейдований тип паперу.
Ці два види целюлозних матеріалів мають неоднакові властивості, і відповідні характеристики обов’язково слід враховувати під час випуску різних продуктів поліграфії. Про відмінності паперу крейдованого та офсетного, особливості їх застосування та важливі правила вибору ви дізнаєтесь, прочитавши цю статтю.
Даний тип матеріалу, в якому паперова база покрита крейдованим шаром, зарекомендував себе універсальністю та високою якістю.
Обробка крейдуванням, що виконується під час виготовлення цього продукту від одного до трьох разів, забезпечує його дивовижну білизну. Найбілішим виходить папір у результаті тришарової крейдовки. А набути глянцевої поверхні матеріалу допомагає процес каландрування, який під час його виготовлення виконує спеціальна машина. Цей агрегат обладнаний особливою системою пресувальних валів.
Проте покриття різних марок крейдованого паперу іноді буває і без глянцю. Альтернативними варіантами є поверхня матова, що вирізняється високою жорсткістю й не утворює відблисків, та напівматова. Напівматове покриття має помірний рівень жорсткості та гладкості – такі властивості прийнятні для виробництва етикеток, обкладинок та альбомів.
Крейдований папір однаково добре підходить для друку офсетного та шовкотрафаретного. Він чудово піддається оздобленню конгревом та тисненням, ламінуванню, обробці вибірковим Уф-лаком й іншими видами лакофарбових засобів.
Офсетний папір
Сама назва цього матеріалу засвідчує, що його в промисловій поліграфії використовують переважно для друку на офсетних верстатах.
У побуті відповідний тип паперу нерідко називають також офісним або принтерним. Офсетний папір, який вирізняє порівняно шорстка поверхня, чудово підходить для тиснення, а от ламінують його вкрай рідко.
Оскільки покриття такого матеріалу практично завжди є матовим, воно не відбиває світла, тому зручне для малювання, креслень і письма.
Ще однією характерною властивістю офсетного паперу є особлива гігроскопічність, підвищена здатність вбирати вологу. Враховуючи цей аспект, таку паперову поверхню оброблять спеціальною сумішшю щільністю 6 г/м².
Марки офсетного паперу мають різні показники щільності, відтінків, прозорості й розривної довжини. Відсутність крейдованого шару зумовлює меншу його міцність у порівнянні з крейдованим аналогом, до того ж, офсетний матеріал не такий вишукано-білосніжний.
Проте цей папір значно дешевший, тому й вироби, виконані на основі офсету, вирізняє низька вартість.
Які показники враховувати, обираючи папір для друку
Щоб не помилися у виборі матеріалу для певної друкованої продукції, варто враховувати ряд аспектів.
1. Показник щільності. Більш низьким, до 80 г/м², він є у офсетного паперу. Крейдований аналог вирізняється максимальною щільністю, більшою в рази – до 300 г/м². Матеріал високощільний застосовується для виготовлення рекламних плакатів, візитівок, обкладинок, календарів. Тонкий офсетний папір – практичне рішення для друку аркушів блокнотів, виготовлення конвертів тощо.
2. Технологію виробництва. Згинання крейдованого паперу від 170 г/м² призводить до руйнації його поверхневого шару, проте цю проблему вирішує додаткова операція – біговка.
3. Якісні характеристики носія. Зображення на гладкому матеріалі з відблиском, обробленому крейдуванням, є більш чіткими й контрастними, а кольори на ньому виглядають ідеально насичено. Якщо для виробу бажаний високий рівень деталізації, варто обирати крейдований матеріал. Шорсткуватий офсет – краща альтернатива для друкування розлінованих аркушів та великої кількості тексту.
4. Властивості поверхні. Глянцева крейдована на вигляд ефектна й вирізняється особливим лоском, проте робити нотатки й малювати на ній не завжди зручно – глянець блищить, та й чорнила можуть на ньому розмазуватися. Офсетний варіант на вигляд скромніший, але відповідних недоліків не має.
5. Тираж продукції. Пріоритетним варіантом для виготовлення поліграфії великих партій, що дозволяє отримати кінцевий продукт невисокої вартості, є офсет. Якщо об’єми вашого замовлення невеликі і при цьому необхідно отримати виріб презентабельний та вишуканий, віддавайте перевагу матеріалу з крейдовкою.
Пересічній людині взяти до уваги всі зазначені моменти, щоб визначитися з вибором паперового матеріалу безпомилково, дуже складно. Проте впоратися з цим завданням вам допоможуть наші фахівці. Звертайтеся – працівники компанії DP Ukraine є справжніми професіоналами з багаторічним досвідом. Вони створюють різні дизайнерські проекти, від класичних до ексклюзивних, а наше новітнє обладнання дозволяє реалізувати ці задуми бездоганно якісно, оперативно та фінансово вигідно для замовника!
- Види поліграфічного оздоблення картонної упаковкиПро актуальні класичні й новітні технології оздоблення високоякісної картонної упаковки, на виготовленні якої уже багато років спеціалізується компанія DP Ukraine, ми розкажемо в цій статті.Види поліграфічного оздоблення картонної упаковки
- Види картонної упаковки за конструкцієюЦя стаття познайомить читачів із найбільш відомими видами упаковок із картону, які виробляються в цехах компанії «DP Ukraine» й користуються підвищеним попитом. Прочитавши текст, ви також дізнаєтесь про елементи, характерні для пакувальних коробок певної видової належності, та оптимальні можливості їх використанняВиди картонної упаковки за конструкцією