Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Фальцювання – види, способи та специфіка технології в поліграфії

Фальцювання – види, способи та специфіка технології в поліграфії

Виготовлення поліграфічної продукції є процесом багатоетапним, що передбачає цілий ряд послідовних, необхідних технологічних процесів.

У цій статті ми розкажемо про одну з технологій післядрукарської обробки, яка допомагає виготовляти вироби заданих геометричних форм методом згинання аркушів – фальцювання.

Ми познайомимо читачів із різновидами фальцювання й особливостями різних методів відповідної роботи, а також розповімо про її переваги та пояснимо фактори, що впливають на якість результатів відповідного технологічного процесу.

Що являє собою фальцювання: типи і методика

Фальцювання в поліграфії – це згинання або складання оформлених друком аркушів-заготовок. Ключова задача даної технології – складати надрукований аркуш так, щоб згини були бездоганно рівними.

Залежно від потужності підприємства та тиражу замовлення така опція може виконуватись вручну або автоматично. У наших цехах ця робота виконується спеціалізованим автоматизованим обладнанням, яке є високопродуктивним та високоточним.

Залежно від своєї специфіки, професійне фальцювання буває трьох видів: воно може бути паралельним, взаємно перпендикулярним або комбінованим.

Фахівці виділяють декілька найпоширеніших варіантів паралельної обробки матеріалу, і називають їх по-різному:

  • «книжкою» – коли аркушева заготовка згинається один раз посередині, навпіл;
  • «гармошкою» – це утворення кількох згинів паралельного розташування з однаковим інтервалом, що спрямовані в один, зовнішній бік; 
  • «драбинкою» – варіант відрізняється від попереднього смужками різної ширини, які можуть рівномірно розширюватись або звужуватись;
  • «віконцем» – лист поділений паралельними двома або трьома згинами, різними за шириною;
  • «євро» –  за допомогою двох паралельних ліній згину картонний аркуш ділиться на три рівні частини;
  • «равликом» – листову заготовку загортають усередину паралельні згини.

Шляхом згинів перпендикулярних аркуші діляться на певну парну кількість частин – таких імпровізованих «сторінок» у виробі може бути 4, 6 або 8. Залежно від їх числа, у апараті має бути від одного до чотирьох фальців – кількість цих деталей можна регулювати відповідно до поставленого завдання.

Іноді для виготовлення одного виробу використовуються водночас і паралельні, і перпендикулярні згини. Такий спосіб фальцювання називають комбінованим. А з точки зору розташування ліній згинів розрізняють фальцювання симетричне та зміщене.

Про техніку роботи та її пріоритетні особливості

Найчастіше фальцювання в поліграфічному виробництві виконується після біговки – механізованого процесу, що полягає в нанесенні на картонну поверхню спеціальних жолобків. Такі біги дозволяють ущільнити ділянку згину – вони зменшують товщину матеріалу там, де має бути згин, та слугують орієнтиром для фальцювання.

Наслідками фальцювання без попередньої біговки можуть стати дефекти у вигляді рваного краю,  утворення тріщин на фарбі тощо.

Процес фальцювання забезпечують притискні вали спеціальної машини. Таке механізоване обладнання виконує згини стійкі, акуратні та ідеально рівні.

Технологія промислового фальцювання зарекомендувала себе рядом переваг:

  • високою точністю;
  • у результаті даного процесу не утворюються вм’ятини, тріщини й подібні дефекти;
  • згини є рівними, можливість дефектів у вигляді скосів виключена;
  • обладнання включає спеціальний лічильник, що веде облік, підрахунок оброблених картонних аркушів.

Тим не менше, робота з фальцювальними автоматами вимагає пильної уваги й професіоналізму – інакше результат може виявитися не таким якісним, як потрібно.

Що впливає на якість поліграфічного фальцювання

До відповідних факторів ми відносимо технічні характеристики обладнання, зокрема його потужність, а також властивості того картонно-паперового матеріалу, який підлягає обробці.

Варто з особливою уважністю фальцювати аркуші, товщина яких перевищує 90 мкм – у даному випадку можуть утворюватись діагональні зморшки.

Показник гігроскопічності картону залежить від його об’ємної маси та пухкості, а використання матеріалів з підвищеною (більше 10%) вологістю викликає деформації структури целюлозних волокон.

Слід також звертати увагу на напрям волокон матеріалу та число згинів.

Ми робимо фальцювання професійно, строго дотримуючись всіх правил цієї технології, тому наша продукція не має браку.

Якщо вам потрібно замовити ексклюзивну упаковку під свій товар чи інший оригінальний поліграфічний продукт, ми радимо звернутися до нас, в DP Ukraine. Для цього телефонуйте нам, пишіть або просто завітайте до нашого офісу в Києві – ви переконаєтесь, що нашими ключовими принципами є бездоганна якість, творчий підхід до справи, демократична цінова політика й оперативність роботи!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner