Технології тиснення в поліграфії: конгрев, тиснення блінтове та фольгування
Наша компанія спеціалізується на виготовленні різноманітних видів поліграфічної продукції. Ми не випускаємо шаблонних виробів, натомість пропонуємо взірці з унікальним дизайном – будь-який продукт виробництва DP Ukraine вирізняється ексклюзивним оздобленням.
У цій статті ми розкажемо про технологічні процеси, які допомагають нашим упаковкам, блокнотам, настільним іграм та іншим актуальним виробам набувати вишуканого й презентабельного вигляду. Мова піде про поліграфічне тиснення – види такої обробки, їх методику та переваги.
Що таке тиснення та яким воно буває?
Тисненням називають спосіб декорування паперово-картонних матеріалів, технологія якого полягає у механічному видавлюванні на плоскій поверхні пухкого целюлозного матеріалу заданих зображень. Найчастіше виробники застосовують для цього кліше з гравіруванням певних малюнків або написів. Результатом такого процесу припресування стають увігнуті або, навпаки, випуклі елементи декору, що надають виробам оригінальність.
Залежно від матеріалів та обладнання, виділяють три види тиснення:
- конгрев – конгревний метод дозволяє прикрасити поверхні виробів як випуклими, рельєфними елементами, так і увігнутими зображеннями;
- блінтове тиснення (іноді його ще називають сліпим) – у результаті застосування такої методики з’являється рельєф на кшталт відбитку штампа;
- фольгування, або тиснення фольгою, металізованою або пігментною – спосіб для отримання металевих відтисків, що надають друкованим зображенням додаткову контрастність та шикарний сяючий блиск.
Ми використовуємо всі типи відповідного оздоблення, і важко відповісти, який із них найбільш популярний. Але про специфіку, підвиди й ефекти кожного виду тиснення варто розповісти детальніше.
Конгрев
Такого роду технологія полягає в розташуванні матеріалу між двома спеціальними пристроями. Один із них – штамп, а інший – пуасон, або контр-штамп.
Дане обладнання працює по принципу сковорідки-форми для випікання печива «горішків». У результаті вдавлення контр-штампу всередину штампа утворюється об’ємне зображення з яскраво вираженою рельєфною текстурою.
Методика конгреву може бути холодною або гарячою. В останньому випадку кліше нагрівають до + 60 ° С.
Цікаво те, що цей метод виконання відбитку здійснюється під значним тиском діапазону від 25 до 45 МПа, який перевищує аналогічний показник під час альтернативних способів поліграфічного тиснення приблизно в 2-4 рази.
Іншим небезінтересним фактом є те, що ця технологія була винайдена ще на початку позаминулого століття, а придумана вона була Вільямом Конгрівом – англійським науковцем-конструктором, що присвятив життя розробкам ракетної зброї.
Блінтове тиснення
Для блінтового тиснення використовують металеві штампи. Найчастіше для виробництва таких кліше використовується магній та мідь, хоча вони можуть бути також латунними або цинковими.
Технологія нескладна – штамп, на якому витралене певне зображення, до матеріалу притискає прес.
Декорування, отримане таким методом, порівняно з іншими видами тиснення, виглядає дещо скромніше. Але даний спосіб має свій вагомий плюс – він вирізняється високою продуктивністю, тому дозволяє оперативно виготовити великі тиражі тиснених виробів. Такий аспект обумовлює зниження собівартості продукції.
Щоб надати отриманому в результаті блінтового методу рельєфу більшу виразність, іноді використовують полімерне плівкове покриття.
Особливості тиснення фольгою
Такий технологічний процес, що також називають фольгуванням, буває, як і конгрев, холодним або гарячим.
Холодний спосіб зазвичай застосовується для обробки ідеально рівних поверхонь – у іншому випадку існує ризик розтікання клею. Таке тиснення виконується після змащування матеріалу клейовою сумішшю та повного її висушування. Потім матеріал із форми вилучають, а аркуші фольги від обробленої поверхні відділяють. Дана технологія часто практикується для виготовлення етикеток.
Під час гарячого фольгування, в результаті якого металеві частки виявляються впаяними в поверхню, для формування відбитку використовується розігріте кліше. Високотемпературний метод забезпечує кращий, з точки зору естетичності, вигляд зображень. Отримані таким способом малюнки й написи є стійкими як до механічних пошкоджень, так і до підвищеної вологості.
Переваги технології
Хоча кожен метод тиснення в поліграфії має власну специфіку, можна виділити декілька загальних плюсів відповідної технології:
- ефектність дизайну – продукція з таким декором отримує яскраво виражений імідж і здатна стати дієвою рекламою вашого бренду;
- універсальність – методи підходять для обробки багатьох видів картону та щільного паперу, застосовуються при різних способах друку;
- висока швидкість виконання процесу – сучасне обладнання наших цехів дозволяє виготовляти великі партії виробів, оздоблених тисненням;
- широкі можливості використання спектру кольорів та відтінків – у тренді наразі позолота, бронза й срібло.
Вигідно замовити ексклюзивні картонно-паперові вироби, шикарно оздоблені тисненням, ви зможете в нашій компанії. Не шукайте альтернативних варіантів – ми використовуємо новітні машини та витратні матеріали від провідних виробників, тому преміальну якість своєї продукції гарантуємо!
- Види поліграфічного оздоблення картонної упаковкиПро актуальні класичні й новітні технології оздоблення високоякісної картонної упаковки, на виготовленні якої уже багато років спеціалізується компанія DP Ukraine, ми розкажемо в цій статті.Види поліграфічного оздоблення картонної упаковки
- Види картонної упаковки за конструкцієюЦя стаття познайомить читачів із найбільш відомими видами упаковок із картону, які виробляються в цехах компанії «DP Ukraine» й користуються підвищеним попитом. Прочитавши текст, ви також дізнаєтесь про елементи, характерні для пакувальних коробок певної видової належності, та оптимальні можливості їх використанняВиди картонної упаковки за конструкцією