Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Преміальна упаковка: матеріали для виготовлення

Преміальна упаковка: матеріали для виготовлення

У переліку поліграфічних продуктів, які розробляє та виготовляє наша компанія, особливе місце посідає преміальна упаковка.

Цей оригінальний виріб відрізняється від класичної картонної упаковки структурою оформлення й матеріалами. Питання про те, із чого ми робимо свою преміальну упаковку та деякі аспекти її виробництва ми висвітлимо в цій статті.

Про конструкцію, склад та особливості виробництва преміальної упаковки

Даний виріб включає в себе щільну й цупку основу та приклеєний поверх неї шар тонкого матеріалу з декором.

Для основи преміальної упаковки ми використовуємо такі типи картону, як палітурний і мікрогофрокартон товщиною до 3 мм. Для обклейки цього виробу застосовується ексклюзивний дизайнерський папір або крейдований папір, оздоблений друком.

На відміну від картонної упаковки, технологія виготовлення її преміального аналогу передбачає обробку кашируванням. Сутність цієї технології полягає в тому, що до твердої й товстої основи приклеюється тонкий, гнучкий матеріал із меншою щільністю.

Обладнання нашого підприємства включає спеціальну каширувальну машину. Цей електронний агрегат має цифрову систему управління. Його конструкція включає рідкокристалічний дисплей та пульт дистанційного управління, що забезпечує контроль виробничого процесу.

Результатом роботи цього пристрою стає приклейка до  картону (мікрогофрокарону) якісного повнокольорового зображення на крейдованому папері чи дизайнерського паперу з друком чи тисненням, що вдосконалює зовнішній вигляд готової продукції та покращує її споживчі властивості. Каширування є сучасним зручним способом, який допомагає упаковці набути яскравого, вишуканого вигляду.

Характеристики матеріалів основи

Ми розкажемо про кожен із матеріалів, який використовується для виготовлення преміальної упаковки, детально: познайомимо читачів із їх властивостями, специфікою та перевагами.

Палітурний картон

Сировиною для даного типу картону, що є основою преміальної упаковки, є деревні, целюлозні волокна грубого помолу, а також перероблена макулатура. Саме тому палітурний картон є надзвичайно щільним, жорстким і міцним.

Цей матеріал має чимало особливостей, які по праву можна назвати пріоритетними:

 • здатність добре витримувати значні механічні навантаження й зберігати стабільність форми
 • довговічність – палітурний картон не втрачає своїх властивостей десятиліттями, не деформується з часом
 • стійкість до зламів та згинів – пакувальні коробки, виготовлені на основі палітурного картону, є надійними, вони не бояться пошкоджень
 • палітурний картон пористий – він добре піддається поліграфічній обробці й на спеціальному обладнані легко ріжеться, штампується, приклеюється тощо.

Такий матеріал буває одношаровим або багатошаровим, він може бути коричневого кольору або сірого. Ми у виробництві преміальної упаковки використовуємо палітурний картон високосортних марок.

Мікрогофрокартон

Основою нашої упаковки преміум-класу може бути також мікрогофрокартон. Даний матеріал вирізняє особлива, тришарова будова й порівняно невелика товщина, всього до 1,8 мм.

Структура мікрогофрокартону включає два тотожні аркуші, що знаходяться з боків, та гофрований прошарок, розташований між ними. Ці елементи в конструкції матеріалу скріплені між собою клеєм.

Мікрогофрокартон широко застосовується для виготовлення різних пакувальних виробів, бо його вирізняє також багато переваг: 

 • оптимальне співвідношення показників значної міцності та невеликої маси – преміальна  упаковка на основі такого матеріалу, підійде для пакування досить важких товарів;
 • здатність витримувати несприятливі умови, зокрема підвищену вологість та різкі перепади температур – від цього матеріал не псується;
 • гарні теплоізоляційні властивості – мікрогофрокартон підходить для виробництва упаковки для гарячих страв;
 • можливість виготовлення продукції, зокрема поліграфічних виборів, різноманітних геометричних форм, у тому числі складних конфігурацій.

Крім того, мікрогофрокартон є екологічно безпечним, має низьку собівартість і добре піддається кашируванню, тому ідеально підходить для виробництва нашої преміальної упаковки, яка вимагає оздоблення.

Обклейка: специфіка крейдованого й дизайнерського паперу

Для обклеювання картонної основи методом каширування наші фахівці використовують особливі види паперу – крейдований та дизайнерський.

Крейдований папір

Цей папір, що застосовується у виробництві упаковки преміум-класу в якості її лицьового покриття, має в своєму складі додатково нанесений зовнішній крейдований шар.

Така поверхня, зумовлює низку позитивних властивостей крейдованого паперу:

 • вона підходить для друку будь-яким способом, у тому числі офсетного й шовкотрафаретного;
 • крейдований шар піддається різним видам оздоблення – його можна декорувати ламінуванням, тисненням чи за допомогою вибіркового УФ лаку, а також конгреву;
 • текстура покриття крейдованого паперу дозволяє отримати високоякісні друковані зображення різних типів;
 • вона може бути глянцевою, із сяючим блиском, або матовою, що не відображує сонячних відблисків – цю властивість обов’язково беруть до уваги дизайнери преміальної упаковки.  

Глянець на преміальній упаковці – ефективний засіб для реклами товару, а матова поверхня є оптимальним варіантом для оформлення пакувальних коробок відповідної категорії у фірмовому стилі.

Дизайнерський папір

Назву дизайнерського отримав папір класу «люкс». Асортимент даного продукту безмежно широкий.

При виборі варіантів для виготовлення преміальної упаковки за індивідуальними проектами спеціалісти DP Ukraine беруть до уваги декілька характеристик цього матеріалу:

 • щільність – найчастіше для обклейки даної упаковки ми використовуємо досить тонкий дизайнерський папір щільністю від 100 до 250 г/м²;
 • колір – цей матеріал може бути тонованим у масі, або білим (перший варіант відкриває безмежні можливості для реалізації креативних ідей оформлення, а альтернативний є вдалим рішенням для виробів у лаконічному, строгому стилі);
 • фактуру – у наших цехах дизайнерський папір декорують тисненням, а також за допомогою технологій, що створюють різноманітні ефекти, візуальні або/та тактильні (завдяки відповідній обробці преміальну упаковку прикрашає, наприклад, металізація, переливи перламутру, вишуканий рельєф із випуклими елементами або голограми).

Актуальне рішенням у дизайні нашої преміальної упаковки – логотип бренда. Такий знак є вдалим маркетинговим ходом, піднімає престижність товару й сприяє росту його популярності. Наноситься логотип на паперову обклейку ексклюзивної коробки за різними методиками. Для цього ми використовуємо машини офсетного або шовкотрафаретного друку, та спеціальні автоматизовані апарати з пресами для тиснення фольгою.

Визначитися з оформленням преміальної коробки і підбором матеріалів для неї буває важко. Цю проблему радо вирішать наші фахівці.

Звертайтеся – ми виготовляємо елітні преміальні упаковки за індивідуальним проектами, що розробляються нашими високопрофесійними конструкторами й дизайнерами. Замовляйте преміальну упаковку у нас – ми працюємо творчо, бездоганно якісно та оперативно!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner