Перевірка якості продукції в DP Ukraine: зміст, методика та види технічного контролю
Для нашої друкарні, як і для будь-якого промислового підприємства, що дбає про свою репутацію й прагне максимально виконати побажання кожного клієнта, важливими моментами є дотримання зазначених у договорах термінів робіт, творчий підхід до справи та демократичні ціни сервісу.
Але, окрім усіх зазначених аспектів, існує ще один, ключовий принцип нашої роботи – це відповідність кожної одиниці нашої продукції європейським та світовим стандартам. Про те, як саме, за допомогою яких способів ми виконуємо технічний контроль якості своїх виробів, ми розкажемо в цій статті.
Технічний контроль: сутність терміну
Поняття технічного контролю передбачає багатогранну, комплексну діяльність, яка має на меті виконання ряду завдань:
- дослідження продукції на предмет відповідності її встановленим профільним законодавством нормам і вимогам
- чітке дотримання фізичних характеристик та технічних критеріїв, вказаних у розробленій конструкторсько-проектній документації на конкретний продукт
- контроль технічної справності обладнання для випуску поліграфічної продукції, машин та агрегатів, що беруть участь у технологічному процесі виробництва
- перевірка якості базових та витратних матеріалів (паперу, картону, клейових сумішей, лакофарбових засобів, комплектної фурнітури тощо)
- своєчасне виявлення, відсортовування й утилізація тих одиниць продукції, які мають візуальні та інші дефекти
- об’єктивна оцінка споживної вартості, придатності, функціональності та корисності поліграфічних виробів.
Стратегічна ціль даного інспекційного процесу, що має бути постійним, – не допустити виготовлення недоброякісних виробів, які не відповідають запитам замовника та споживача.
Базові вимоги до якості друкованих виробів
З точки зору професіоналів, такі продукти поліграфічного виробництва повинні характеризуватися рядом показників:
- релевантністю – відповідністю своєму призначенню, корисністю та практичністю, що зумовлюють ефективність використання виробу;
- кондиційністю – мається на увазі дотримання параметрів складових частин, вказаних у проекті матеріалів, а також особливостей декору та технологій виробництва;
- інформативністю – даний момент стосується практично всіх наших поліграфічних продуктів, у тому числі упаковок для товарів, блокнотів, візитівок, стікерів тощо (адже кожен із цих виробів є носієм друкованої інформації, здебільшого рекламного характеру);
- здатністю до оптимального візуального сприйняття – це яскравість оформлення, чіткість і контрастність малюнків, а ще читабельність текстового матеріалу;
- продуманим у плані оздоблення, ергономіки, належної довговічності виробу та практичності його застосування дизайном.
Під час технічного контролю фахівці нашого підприємства беруть до уваги всі згадані в переліку моменти.
Як ми перевіряємо якість своєї продукції?
Усі зразки друкованої продукції, що випускає наша компанія, проходять ретельну перевірку в ході сортування – цей процес є обов’язковим перед пакуванням виробів для відправки замовнику. Під час сортування, що відбувається в цеху ручної обробки, екземпляри з найменшими проявами браку відсортовуються – вони підлягають утилізації.
Певні заходи контролю здійснюються також після випуску пробного примірника, і тут техніка інспектування деякою мірою залежить від виду, специфіки та функціональності виробу.
Наприклад, якщо йдеться про блокнот, досліджується зусилля для розкриття в ньому внутрішнього аркушевого блоку, виривання сторінки, відповідність проектній документації паперу внутрішнього блоку та картону обкладинки.
Беручи в роботу певний картонно-паперовий матеріал, ми також перевіряємо його на предмет ваги та щільності – це потрібно для оцінки його цупкості й товщини.
Значення має також дослідження показника білості та світловідбиваючих властивостей паперу й картону. Максимальний відсоток білизни – гарне рішення для виробів, оздоблених малюнками, у той час як тексти, надруковані на такій поверхні, є складними для читання: вони викликають напруження очей, створюють зоровий дискомфорт, змушуючи придивлятись.
Процедури технічного контролю включають також дослідження естетичної якості виробів, їх конструкційної надійності та відповідності встановленим екологічним і санітарним нормам.
Про методи технічного контролю друкованих видань
Дана методика, детальна та багатоетапна, на нашому підприємстві включає перевірку ряду моментів:
- зовнішнього вигляду примірників (екземпляри зі слідами бруду, розмазаною фарбою, деформаціями на кшталт подряпин та розривів відбраковуються)
- правильності геометричної форми
- маси та габаритів (формату)
- добротності й акуратності оформлення
- чіткості й правильності виконання надрукованих зображень (малюнків та текстів)
- перевірку стану упаковування партій продукції.
Такі способи є візуальними.
Окрім візуальних, систематично практикуються також лабораторні методи контролю якості – це фізико-хімічні та фізико-механічні дослідження профільними спеціалістами взірців розроблених продуктів, які плануються до випуску.
Замовляючи будь-який виріб у нас, ви можете бути впевнені, що його якість бездоганна. Звертайтеся – ми гарантуємо не тільки відповідність своєї продукції найвищим стандартам, але й унікальний, стильний її дизайн, помірну вартість та високу рекламну ефективність, важливу для підняття рейтингу вашого бренду!
- Види поліграфічного оздоблення картонної упаковкиПро актуальні класичні й новітні технології оздоблення високоякісної картонної упаковки, на виготовленні якої уже багато років спеціалізується компанія DP Ukraine, ми розкажемо в цій статті.Види поліграфічного оздоблення картонної упаковки
- Види картонної упаковки за конструкцієюЦя стаття познайомить читачів із найбільш відомими видами упаковок із картону, які виробляються в цехах компанії «DP Ukraine» й користуються підвищеним попитом. Прочитавши текст, ви також дізнаєтесь про елементи, характерні для пакувальних коробок певної видової належності, та оптимальні можливості їх використанняВиди картонної упаковки за конструкцією