Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Перевірка якості продукції в DP Ukraine: зміст, методика та види технічного контролю

Перевірка якості продукції в DP Ukraine: зміст, методика та види технічного контролю

Для нашої друкарні, як і для будь-якого промислового підприємства, що дбає про свою репутацію й прагне максимально виконати побажання кожного клієнта, важливими моментами є дотримання зазначених у договорах термінів робіт, творчий підхід до справи та демократичні ціни сервісу.

Але, окрім усіх зазначених аспектів, існує ще один, ключовий принцип нашої роботи – це відповідність кожної одиниці нашої продукції європейським та світовим стандартам. Про те, як саме, за допомогою яких способів ми виконуємо технічний контроль якості своїх виробів, ми розкажемо в цій статті.   

Технічний контроль: сутність терміну

Поняття технічного контролю передбачає багатогранну, комплексну діяльність, яка має на меті виконання ряду завдань:

 • дослідження продукції на предмет відповідності її встановленим профільним законодавством нормам і вимогам
 • чітке дотримання фізичних характеристик та технічних критеріїв, вказаних у розробленій конструкторсько-проектній документації на конкретний продукт
 • контроль технічної справності обладнання для випуску поліграфічної продукції, машин та агрегатів, що беруть участь у технологічному процесі виробництва
 • перевірка якості базових та витратних матеріалів (паперу, картону, клейових сумішей, лакофарбових засобів, комплектної фурнітури тощо)
 • своєчасне виявлення, відсортовування й утилізація тих одиниць продукції, які мають візуальні та інші дефекти
 • об’єктивна оцінка споживної вартості, придатності, функціональності та корисності поліграфічних виробів.

Стратегічна ціль даного інспекційного процесу, що має бути постійним, – не допустити виготовлення недоброякісних виробів, які не відповідають запитам замовника та споживача.

Базові вимоги до якості друкованих виробів

З точки зору професіоналів, такі продукти поліграфічного виробництва повинні характеризуватися рядом показників:

 • релевантністю – відповідністю своєму призначенню, корисністю та практичністю, що зумовлюють ефективність використання виробу;
 • кондиційністю – мається на увазі дотримання параметрів складових частин, вказаних у проекті матеріалів, а також особливостей декору та технологій виробництва;
 • інформативністю – даний момент стосується практично всіх наших поліграфічних продуктів, у тому числі упаковок для товарів, блокнотів, візитівок, стікерів тощо (адже кожен із цих виробів є носієм друкованої інформації, здебільшого рекламного характеру);
 • здатністю до оптимального візуального сприйняття – це яскравість оформлення, чіткість і контрастність малюнків, а ще читабельність текстового матеріалу;
 • продуманим у плані оздоблення, ергономіки, належної довговічності виробу та практичності його застосування дизайном.

Під час технічного контролю фахівці нашого підприємства беруть до уваги всі згадані в переліку моменти.

Як ми перевіряємо якість своєї продукції?

Усі зразки друкованої продукції, що випускає наша компанія, проходять ретельну перевірку в ході сортування – цей процес є обов’язковим перед пакуванням виробів для відправки замовнику. Під час сортування, що відбувається в цеху ручної обробки, екземпляри з найменшими проявами браку відсортовуються – вони підлягають утилізації.

Певні заходи контролю здійснюються також після випуску пробного примірника, і тут техніка інспектування деякою мірою залежить від виду, специфіки та функціональності виробу.

Наприклад, якщо йдеться про блокнот, досліджується зусилля для розкриття в ньому внутрішнього аркушевого блоку, виривання сторінки, відповідність проектній документації паперу внутрішнього блоку та картону обкладинки.

Беручи в роботу певний картонно-паперовий матеріал, ми також перевіряємо його на предмет ваги та щільності – це потрібно для оцінки його цупкості й товщини.

Значення має також дослідження показника білості та світловідбиваючих властивостей паперу й картону. Максимальний відсоток білизни – гарне рішення для виробів, оздоблених малюнками, у той час як тексти, надруковані на такій поверхні, є складними для читання: вони викликають напруження очей, створюють зоровий дискомфорт, змушуючи придивлятись.

Процедури технічного контролю включають також дослідження естетичної якості виробів, їх конструкційної надійності та відповідності встановленим екологічним і санітарним нормам.

Про методи технічного контролю друкованих видань

Дана методика, детальна та багатоетапна, на нашому підприємстві включає перевірку ряду моментів:

 • зовнішнього вигляду примірників (екземпляри зі слідами бруду, розмазаною фарбою, деформаціями на кшталт подряпин та розривів відбраковуються)
 • правильності геометричної форми
 • маси та габаритів (формату)
 • добротності й акуратності оформлення
 • чіткості й правильності виконання надрукованих зображень (малюнків та текстів)
 • перевірку стану упаковування партій продукції.

Такі способи є візуальними.

Окрім візуальних, систематично практикуються також лабораторні методи контролю якості – це фізико-хімічні та фізико-механічні дослідження профільними спеціалістами взірців розроблених продуктів, які плануються до випуску.

Замовляючи будь-який виріб у нас, ви можете бути впевнені, що його якість бездоганна. Звертайтеся – ми гарантуємо не тільки відповідність своєї продукції найвищим стандартам, але й унікальний, стильний її дизайн, помірну вартість та високу рекламну ефективність, важливу для підняття рейтингу вашого бренду!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner