Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Крейдований папір: що це таке

Крейдований папір: що це таке

Популярним матеріалом для виготовлення різноманітної поліграфічної продукції є крейдований папір. Особливо актуальним є його використання для виробництва фірмових упаковок, блокнотів, настільних ігор, а також друкованої продукції рекламної специфіки у вигляді магнітів, стікерів, візитівок та каталогів.

У цій статті ми розкажемо про характерні особливості крейдованого паперу, познайомимо читачів із його різновидами, а ще трохи розповімо про те, яким чином вироблять цей матеріал, як та для чого він застосовується в цехах типографії DP Ukraine

Специфіка й властивості

Крейдований тип паперу відрізняє кілька особливостей, які, на думку фахівців, вважаються пріоритетними:

  • суттєва спроможність відбивати світло – дана властивість матеріалу зумовлена його ефектною білизною
  • широкий діапазон щільності – цей показник складає від 50 до 350 г/м² (тонкий тип є тендітним та світлопроникним, а найщільніший – подібним до крейдованого картону, хоча дещо відрізняється від нього структурно)
  • гладкість та однорідність – паперова поверхня рівна, практично позбавлена шершавості, на ній зламів, впадин та фактурних виступів неможливо виявити ні під час візуального, ні шляхом тактильного обстеження
  • гігроскопічність – крейдований папір, будучи пористим, добре поглинає вологу, і має власний показник вологості, від 5 до 7%.

Усі ці показники варто брати до уваги під час виробництва поліграфічних виробів. Наприклад, взірці з мінімальною щільністю не підійдуть для двостороннього друку, бо зображення в такому випадку будуть просвічуватись. Висока вологість матеріалу стане перешкодою для закріплення фарби, а мінімальна шорсткість, яка становить близько 0,8 мкм, дозволить мінімізувати витрати лакофарбових засобів.

Про види крейдованого паперу

Класифікувати даний матеріал прийнято за рядом ознак.

Наприклад, залежно від обробки поверхні крейдований папір  буває матовим, напівматовим або глянцевим. Матовий тип є непрозорим, пухким та відносно жорстким. Він оптимально підходить для нанесення друкованих текстів. Часткову матовість матеріал отримує в результаті особливої проміжної ступені обробки, а щоб отримати поверхню із сяючим глянцем, на папір наноситься додатковий глянсовий шар.

Крейдування паперу може бути одношаровим, двошаровим або тришаровим. Останній варіант вважається найякіснішим – він демонструє ідеальну білизну та гладкість.

Поверхня такого паперу обробляється крейдуванням із однієї або обох сторін.  Етикетки часто виготовляють із паперу з односторонньою крейдовкою, у той час як двостороння альтернатива вважається в поліграфії універсальним рішенням.

Вага крейдованого паперу визначається його щільністю. Легким вважають тип зі щільністю до 60 г/м², середню вагу має аналог щільністю від 70 до 150 г/м², а якщо ще вищий показник означає, що папір важкий.

Якщо поліграфічне виробництво передбачає гарячу сушку, для нього використовується рулонний тип крейдованого паперу, а в інших випадках кращим рішенням буде матеріал листовий, у вигляді аркушів, упакованих у пачки, зручних для зберігання та транспортування.  

Особливості виробництва

Для виготовлення основи крейдованого паперу використовують целюлозну масу, доповнену сполучними частками та особливими наповнювачами, а для його крейдовки – спеціальну суміш, що включає крейду, каолін та в’яжучі компоненти.

Спочатку волокнисту целюлозну масу ущільнюють, видаляючи з неї через спеціальне сито  вологу. Далі отримане полотно обробляється проклейкою на машинах-пресах.

Продовжує промисловий процес первинне каландрування. На цьому етап, завдяки роботі обертових нагрівальних валів, відбувається подальше пресування та сушіння полотна.

Далі отриманий папір чекає вторинне каландрування, в результаті якого матеріал отримує глянцеву або матову поверхню, а фінішною стадією є крейдування паперу. Крейдовка здійснюється стільки разів, скільки її шарів передбачає виробництво паперу.

Як використовується крейдований папір в DP Ukraine

Такий матеріал у нашому поліграфічному виробництві є одним із базових. Це необхідний компонент для більшості друкованих продуктів, і використовується він повсякчас:

  • для обклейки картонної основи преміальних упаковок та коробок під настільні ігри – таку операцію називають кашируванням;
  • при виготовленні сторінок блокнотів, презентаційних каталогів та буклетів;
  • для друку офсетним методом і нанесення декору тисненням, конгревом, ламінуванням, вибірковим УФ лакуванням та іншими способами – крейдований папір універсальний;
  • глянцевий вид матеріалу є кращим рішенням для виготовлення продуктів поліграфії рекламної специфіки – він якнайкраще підходить для демонстрації фірмового або корпоративного стилю.

Для своїх виробів ми використовуємо тільки високосортний крейдований папір від провідних виробників – він відповідає європейським стандартам. Оскільки цей матеріал піддається різноманітним прийомам друкованої обробки, наші фахівці, підходячи до будь-якого замовлення творчо й комплексно, створюють із нього справжні шедеври мистецтва сучасної поліграфії.

Звертайтеся – для вас ми оперативно виготовимо потрібну друковану продукцію бездоганної якості по доступним цінам, а її фішкою стане унікальний, ексклюзивний дизайн!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner