Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Листопідбір як етап поліграфічного виробництва: особливості технологічного процесу та обладнання

Листопідбір як етап поліграфічного виробництва: особливості технологічного процесу та обладнання

Алгоритм промислового виготовлення друкованих картонно-паперових виробів, які розробляються й випускаються профільними підприємствами, є багатоетапним. Дана робота передбачає застосування різних технологій та машин певної функціональної специфіки.

У цій статті ми розкажемо про один із технологічних процесів, який є обов’язковим під час виробництва багатосторінкових поліграфічних продуктів – познайомимо читачів із листопідбором (аркушепібором).

Мова піде про опції, що включає такий процес, та високотехнологічне обладнання, яке його забезпечує.

Як відбувається аркушепідбір?

Без листопідбору не обходиться виготовлення таких наших видань, як блокноти, зокрема щоденники, каталоги та перекидні календарі. Це далеко не повний перелік виробів – правильного, впорядкованого підбору аркушів у процесі виробництва потребують книги та брошури, журнали й рекламні проспекти, що включають багато сторінок.

З одного боку, технологія листопідбору вирізняється відносною простотою, а з іншого, цей етап у поліграфії є не менш важливим і значимим, ніж решта стадій виробничого процесу.

Аркушепідбір, який виконується після друку та формування сторінок, може здійснюватись ручним або механізованим способом. Якщо йдеться про виготовлення книг із сотнями аркушів, доцільно використовувати машинне обладнання.

В інших випадках проблема може бути вирішена ручною працею.

Ключовою метою листопідбору є розбирання віддрукованих аркушів із підготовлених блоків у тираж та сортування їх таким чином, щоб сторінки розташовувались послідовно, відповідно до їх нумерації.

Процедура аркушепідбору включає декілька етапів:

  • розкладання тиражу на лотки з урахуванням порядку їх нумерації – окремо складаються аркуші перші, другі, треті тощо;
  •  листи почергово з кожної ємності збираються;
  • отримані аркушеві блоки поміщаються в приймальний лоток;
  • комплекти об’єднують ручним способом.

Швидкість цього процесу визначається методом його виконання, числом екземплярів у тиражі та кількістю аркушів у одному примірнику продукції.   

Види автоматів для листопідбору

Промислове обладнання, що забезпечує автоматичний аркушепідбір, буває баштового або потокового типу.

Конструкція баштових машин включає лотки невеликих габаритів, встановлені вертикально. Такі агрегати допускають підключення різних додаткових модулів певної функціональності. Вони можуть додатково виконувати обрізку аркушевих блоків, або зшивати їх.

На відміну від баштового типу, потокові автомати вирізняються горизонтальним розташуванням лотків. Обладнання такої категорії дозволяє працювати під час виготовлення масових тиражів лише з папером однієї марки.

Листопідбір практикується при роботі з папером всіх типів та щільності – цей матеріал  може бути офсетним або крейдованим, характеризуватися  різною текстурою та товщиною.

На нашому підприємстві процес аркушепідбору, як і інші етапи виготовлення поліграфії, передбачає строгий контроль якості.

Замовити аркушевий чи інший поліграфічний виріб варто у нас, в DP Ukraine. Ми розробляємо індивідуальні дизайнерські проекти, враховуючи всі вимоги клієнта. Звертайтеся – наша продукція відповідає європейським стандартам і при цьому коштує недорого!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner