Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Pantone як модель класифікації кольорів

Pantone як модель класифікації кольорів

Засобом створення іміджу торгової марки, її популяризації й просування є поліграфічна продукція, яку вже багато років випускає наша компанія.

Сучасні споживачі звертають особливу увагу на оформлення упаковки для фірмових товарів, дизайн корпоративних блокнотів, рекламних каталогів та багатьох інших друкованих виробів, що декоровані логотипами, гаслами й подібною символікою. Проте фахівцями доведено, що дана інформація не дасть бажаного ефекту, якщо для її друку неправильно підібрані кольори.

У цій статті ми розкажемо про одну з актуальних кольорових моделей, яка здатна забезпечити точну й якісну передачу відтінків, притягувати погляд і змушувати покупця сприймати бренд позитивно й з цікавістю. Мова піде про Pantone – систему відповідності кольорів.

Коли з’явилась колірна модель Pantone та в чому її сутність?

Свою назву ця систематизована класифікація отримала від організації, що розробила й запровадила її. Створили таку високоточну модель, що включає 2161 варіант відтінків, фахівці експертної американської компанії Pantone Inc в 50-х роках минулого століття.

Повна назва терміну звучить як Pantone Color Matching System (система підбору кольорів) або Pantone Color Finder (пошук кольору Пантон).

Специфіка даної моделі в тому, що в ній кожному кольору присвоєний конкретний номер. Система включає ряд каталогів відтінків, оформлених у вигляді райдужних, багатоколірних віял, а також таблиці з нумерацією кольорів. 

Кожен відтінок у каталогах системи є готовою фарбою, отриманою в результаті змішування базових кольорів у точно заданому відсотковому співвідношенні. Керуючись даною моделлю, оператори заливають у друкарські верстати вже готову суміш фарбувальних засобів необхідного відтінку.

Використання Pantone дає можливість дизайнерам та виробникам друкованої продукції точно відтворювати колір, відповідний певному номеру. Саме таку мету переслідували засновники відповідної стандартизації.

Модель Пантон універсальна – вона підходить для будь-якого друкарського обладнання, в тому числі верстатів офсетних та шовкотрафаретних, і застосовується під час обробки картонно-паперових матеріалів для друку всіх типів.

Цікаво, що, наряду з канонічними кольоровими рішеннями, в цій міжнародній стандартизації передбачені й барви унікальних відтінків, зокрема металізовані й флуоресцентні.

Переваги стандартизованої системи

Пріоритетні особливості кольорової моделі Pantone в тому, що відповідна класифікація виконує ряд важливих завдань:

  • вона дає можливість отримати нестандартні, оригінальні кольорові рішення під час оформлення виробів поліграфії – від фарб максимальної насиченості до ніжних пастельних тонів та ефектної позолоти;
  • гарантує точну відповідність вибраним відтінкам, у тому числі корпоративним кольорам, за якими покупці розпізнають знайомий бренд;
  • дозволяє повторювати обраний колір під час виробництва різних зразків корпоративної друкованої продукції для одного замовника;
  • каталоги системи Пантон допомагають підбирати відтінки не орієнтовно чи навмання, а виходячи з їх конкретних візуальних характеристик;
  • завдяки класифікації Pantone, наші дизайнери розробляють проекти, кольорова гама яких повністю відповідає вимогам клієнта.

Відтінки такої кольорової системи завжди на носій передаються без спотворень, тому можливо узгодити проект із замовником дистанційно, в режимі онлайн. У такому випадку клієнту надається наочний демонстраційний макет в електронному форматі (ми надаємо кілька взірців відповідних макетів для можливості вибору найкращого варіанту).

Варто зауважити, що кожен із каталогів Pantone адаптований під конкретні умови друку (він враховує тип, щільність та фактуру паперу чи картону) – це означає, що колір на макеті буде абсолютно тотожним забарвленню на готовому виробі.

Плюсами практичного застосування колірної систематизації Пантон є також можливість отримувати нестандартні відтінки та ідеальна рівномірність заливки одним кольором. Мінус у даної моделі єдиний – це порівняно висока ціна.

Якщо для вас у пріоритеті точне відтворення кольору на всіх екземплярах тиражу, а також ексклюзивний, яскравий дизайн і безпрецедентна якість друкованих виробів, звертайтеся до нас! Професіонали компанії DP Ukraine запропонують вам креативні проектні рішення й реалізують їх у найкращому вигляді по вигідній вартості!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner