Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Ламінація: види технології, матеріали й пріоритетні особливості

Ламінація: види технології, матеріали й пріоритетні особливості

Картонно-паперові матеріали, що є базовими в поліграфічному виробництві, псуються від вологи, деформуються та мнуться, а ще брудняться, притягуючи пил. Особливо вразливим у даному плані є папір – адже він тонкий, тендітний, неміцний на розрив.

Захистити друковані вироби від таких негативних чинників, зробивши їх стійкими до зносу й водночас більш привабливим на вигляд, допомагає ламінування. Результатом цього процесу стає покриття поліграфічних продуктів прозорим полімером у вигляді тонкої плівки.

Про специфіку ламінації паперу в сучасних типографіях та обладнання, яке забезпечує відповідний процес, ми розкажемо в цій статті. Допитливі читачі також дізнаються, яким буває ламінування, які відмінності мають різні види ламінаційної плівки та які переваги є в цієї технології.   

Як влаштований та як працює промисловий ламінатор

Процес ламінування паперових аркушів, що використовуються для виготовлення поліграфічної продукції, забезпечується спеціальним автоматизованим агрегатом. Назва такої профільної машини – ламінатор.

Конструкція даного цифрового апарату обладнана системою, що включає парну кількість валів. Цей механізм, що під час роботи нагрівається, пропускає через себе ламінаційну плівку. Плівка в таких умовах плавиться й міцно припресовується до паперової поверхні.

Бувають спецмашини, що виконують холодну ламінацію. Їх робота не передбачає високотемпературного режиму, а полягає в фіксації полімерного матеріалу шляхом приклеювання. Така методика застосовується найчастіше під час обробки широкоформатного листового матеріалу.

Експлуатація апарату для ламінування передбачає три ключові моменти.

1.   Активацію та вибір режиму роботи. Більшість моделей включається стандартно, за допомогою кнопки ON. Режим ламінації обирають, користуючись клавішами, що регулюють напрямки обертання валів.

2.   Встановлення необхідної температури. Сучасні ламінатори обладнані регуляторами температурного режиму, що дозволяють задавати інтенсивність нагріву, відповідну типу товщині плівки. Робочі температурні показники також залежать від темпу функціонування машини.

3.   Організація правильної подачі плівкового матеріалу в автоматичну систему.

Ламінатори бувають конверторного та рулонного типу. Перша категорія вирізняється малою потужністю й передбачає припресування вже вирізаного виробу в плівковому пакеті із запаюванням його країв. Рулонні ламінатори – високопродуктивний вид обладнання, яке працює з надрукованими аркушами до контурного вирізання з них потрібної форми. Зараз такими машинами ламінується близько 80% поліграфічних виробів.

На нашому виробництві використовується рулонні ламінуючі машини, потужні й високотехнологічні, що працюють бездоганно якісно.

Види ламінування та ламінаційної плівки

Ламінація буває холодною та гарячою, конверторною та рулонною, односторонньою й двохсторонньою.

Залежно від типу плівкового матеріалу, поверхня паперу в результаті ламінування може набути різного вигляду:

  • глянцевий – припресування глянцевої плівки дозволяє виробу отримати ефектний сяючий блиск, а також підвищити точність передачі барв і їх відтінків, покращити яскравість кольорів та контрастність зображень;
  • матовий – у такому випадку поверхня виробу не відображує світло на сонці, а ще, на відміну від глянцю, вона дозволяє зручно робити на полімерному покритті написи ручкою або маркером;
  • софт-тач – фішкою такого покриття є надзвичайно приємна на дотик, ніби оксамитова текстура (за такі властивості бархатистості ламінаційне покриття soft-touch називають м’яким пластиком);
  • фактурний – використовується як метод декорування полімерного покриття, наприклад, при оформленні заготовок для таких виробів, як упаковки під подарунки, альбоми, рекламні листівки.

Тип плівки для ламінації, як і інші важливі моменти дизайну замовлених поліграфічних продуктів, ми обов’язково узгоджуємо з клієнтами.

Переваги ламінації

Обробка паперу для виготовлення друкованих виробів ламінуванням має декілька важливих пріоритетних особливостей:

  • результатом ламінації стає тривале збереження вигляду матеріалу й подовження терміну його експлуатації;
  • полімерна плівка робить кольоровий друк більш яскравим і надійно захищає його від вигорання на сонці;
  • ламінований папір практичний, бо його важко пошкодити – на ньому не лишаються сліди тертя й подряпини, не страшна йому й підвищена вологість;
  • це чудовий спосіб для надання целюлозним матеріалам підкреслено елегантного вигляду та ідеального вирівнювання їх поверхонь.

Ламінування вирізняє ще й універсальність – така технологія підходить для оздоблення всіх типів і видів паперу та картону.

Замовити високоякісні поліграфічні вироби зі стильним дизайном, доповненим ламінацією, варто в нашій компанії DP Ukraine. Ми виконуємо свою роботу професійно, маємо новітнє обладнання, розробляємо унікальні проекти відповідно до побажань клієнтів та не завищуємо цін. Звертайтеся – наша співпраця обов’язково виявиться плідною та взаємовигідною!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner