Висічка, біговка та перфорація – технології обробки матеріалів у поліграфічному виробництві
Виготовлення друкованої продукції в сучасних типографіях є складним та багатоетапним. Цей процес включає, окрім нанесення зображень і текстів на картонно-паперові матеріали, їх механічну обробку різними технологічними методами.
Що таке висічка: специфіка та обладнання
Термін «висічка» в поліграфії означає висікання з паперових або картонних аркушів форм потрібних параметрів та конфігурації.
Вироби, які отримують у результаті застосування даної технології, вирізняються складною геометрією – вони можуть бути круглими, овальними, багатокутними і навіть фігурними. Прикладом фігурного типу можна вважати силуетні зображення логотипів або продуктів брендів, які популяризує той чи інший поліграфічний виріб.
Виконується висічка за допомогою спеціального тигельного пресу, обладнаного плоско-висічними штампами. Процес полягає в тому, що штамп за допомогою гострого ріжучого елемента вирубує форму, ударяючи по контуру листового матеріалу, зовнішньому або внутрішньому.
Середній експлуатаційний ресурс штанц-форми для висікання складає близько 100 тисяч ударів. Різні моделі такої деталі використовуються для обробки паперу та картону певного діапазону щільності й товщини.
Які задачі вирішує бігування
Біговкою називають технологію згинання картонно-паперових матеріалів. Така опція використовується для обробки паперу високої щільності та картонну з рівними, прямолінійними краями. На аркушах при цьому не повинно бути зламів.
У результаті бігування на целюлозних матеріалах з’являються заглиблення – позначки майбутніх ліній згину.
Ключове завдання даного процесу – забезпечення захисту конструкції виробу від деформацій – тріщин унаслідок підгинання або вигинання. Після нанесення бігувальних каналів аркуші не розтріскуються.
Біговка теж передбачає використання тигельного пресу, проте, на відміну від альтернативи для висічки, у даному випадку використовується штанц-форма з тупим різаком.
Такий технологічний процес є обов’язковою складовою під час виготовлення багатьох виробів, зокрема пакувальних коробок, привітальних листівок та папок.
Про перфорацію та її призначення
Процес перфорації в поліграфічному виробництві полягає в просіканні мініатюрних отворів із метою ослаблення паперових аркушів для полегшення їх відривання.
Унаслідок перфорації на папері лінійно, горизонтально або по вертикалі, пробиваються отвори круглої чи прямокутної форми. Відривання таких аркушів не призводить до суттєвих дефектів виробу, що унеможливлюють його подальше використання.
Цей процес допомагає виготовляти такі види поліграфічних продуктів:
- відривні календарі
- блокноти з кріпленням корінця у вигляді металевих пружин
- поштові марки
- квитки
Перфорація також виконується за допомогою висічного штампу. Якщо йдеться про формування прямокутних отворів, автоматичний прилад поперемінно, пунктирно виконує лінії різу. Розмір перфорованих отворів, залежно від цільової специфіки та дизайнерських особливостей виробу, може варіюватись.
Наша компанія має сучасне промислове обладнання, що забезпечує високоякісну висічку, біговку, перфорацію та інші види механічної обробки паперу й картону. Такі машини, керовані досвідченими операторами, дозволяють нам виготовляти друковану продукцію, яка відповідає світовим стандартам. Звертайтеся – ми працюємо оперативно, виготовляємо як невеликі, так і багаточисленні тиражі, розробляємо для клієнтів індивідуальні дизайнерські проекти, і при цьому ціни наших послуг демократичні!
- Види поліграфічного оздоблення картонної упаковкиПро актуальні класичні й новітні технології оздоблення високоякісної картонної упаковки, на виготовленні якої уже багато років спеціалізується компанія DP Ukraine, ми розкажемо в цій статті.Види поліграфічного оздоблення картонної упаковки
- Види картонної упаковки за конструкцієюЦя стаття познайомить читачів із найбільш відомими видами упаковок із картону, які виробляються в цехах компанії «DP Ukraine» й користуються підвищеним попитом. Прочитавши текст, ви також дізнаєтесь про елементи, характерні для пакувальних коробок певної видової належності, та оптимальні можливості їх використанняВиди картонної упаковки за конструкцією