Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Види лаків в офсетному друці

Види лаків в офсетному друці

Поліграфічне виробництво передбачає нанесення на аркушевий матеріал друку та його післядрукарську обробку, яка здійснюється різними способами.

Одним із таких методів, що застосовується особливо широко, є лакування. Варто зауважити, що різні марки лаків використовуються для певних видів друкарського обладнання.

У цій статті ми розкажемо про офсетні лаки – познайомимо читачів із особливостями використання й різновидами цих засобів, їх пріоритетними властивостями та недоліками, а також функціональними можливостями.

Які проблеми вирішує лакування виробів поліграфії

Думка, що відповідний процес переслідує виключно естетичні цілі, є не зовсім правильною.

Насправді покриття лаком паперу чи картону, який слугує для виробництва поліграфічної продукції, виконує ряд важливих завдань:

 • воно захищає целюлозний матеріал від механічних пошкоджень у вигляді подряпин, запобігає стиранню друкарської фарби
 • є профілактикою вицвітання й вигорання поліграфічного виробу під дією сонячних променів
 • виступає в ролі своєрідного бар’єру, що посилює опірність поверхні виробу до негативних чинників зовнішнього середовища на кшталт підвищеної вологості, пилу й інших видів забруднень
 • допомагає створити унікальні спецефекти – зробити вигляд друкованого виробу більш привабливим, статусним та підкреслено елегантним.     

Крім того, в результаті лакування продукт поліграфії отримує додаткову жорсткість, що дозволяє поліпшити його експлуатаційні характеристики.

Класифікація офсетних лаків за характером покриття

Відповідна категорія лаків, що мають структуру, подібну до офсетних фарб, включає три типи.

 • Матовий. Покриття матовим лаком надає друкованому виробу особливої ошатності. Унаслідок такої обробки насиченість кольорів друку та контрастність текстових і графічних зображень не знижується.
 • Глянцевий. Вирізняється ефектним відблиском, що надає виробу особливу презентабельність. Підкреслює чіткість картинки, дозволяє колірному оформленню бути яскравішим.
 • Суперглянцевий. Має найбільш щільну текстуру та найкращі захисні властивості, підкреслено вишукано сяє. Проте в умовах прямого сонячного чи інтенсивного штучного світла може створювати для зору певний дискомфорт.

Варто знати, що всі види лаку для офсетного друку об’єднує доступна вартість, тому поліграфія нашого виробництва з відповідним декором недорога.

Лаки для офсету за типом основи

Інша ознака, за якою класифікують такі засоби – специфіка основи. Виходячи з цього критерію, такі засоби бувають чотирьох видів:

 • на розчинниках
 • масляними
 • водно-дисперсійними
 • ультрафіолетовими

Лаки на розчинниках наразі застосовуються все рідше, і причин у відповідної тенденції дві: це тривкий специфічний запах та вогненебезпечність.  Хоча є у даного типу й переваги – виражений глянсовий ефект, швидке затвердіння та здатність рівно й міцно лягати на будь-які поверхні. 

Масляна альтернатива є фарбою, позбавленою пігменту. Цей вид лаку має гарні захисні властивості, при цьому не дуже помітний і майже не збільшує товщину виробу. Його недоліком є необхідність тривалої сушки та дещо агресивний хімічний склад, що не підходить для упаковок харчових продуктів.

Водно-дисперсійні офсетні лаки допускають багатошарове нанесення. Вони поєднують у собі екологічну безпечність, стійкість до широкого спектру температур, здатність швидко висихати й естетичність. Мінусом такого виду лакування є неможливість нанесення на папір малої товщини та порівняно невисока насиченість глянцю.

Ультрафіолетовий лак за властивостями схожий на ламінацію, хоча при цьому є більш бюджетним варіантом. Цей лак захищає найкраще, має найяскравіше глянсове сяяння, економно витрачається і дозволяє створювати неперевершені фактурні ефекти. Недоліки матеріалу – наявність специфічного запаху під час висихання й низька екологічність.

Наша компанія DP Ukraine пропонує замовити якісні поліграфічні вироби різноманітного призначення недорого та з урахуванням усіх ваших вимог. Звертайтесь, приєднуйтесь до числа наших постійних партнерів – ми використовуємо офсетний лак та інші види лакофарбових матеріалів від провідних виробників, маємо новітнє промислове обладнання та великий досвід! 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner