Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Каширування: що це таке та як використовується даний метод у поліграфічному виробництві?

Каширування: що це таке та як використовується даний метод у поліграфічному виробництві?

Однією із популярних технологій, без якої не обходиться виготовлення сучасної друкованої продукції, є каширування.

Такий процес, у результаті якого тонкий матеріал наклеюється на цупку основу, дозволяє отримати більш довговічні та презентабельні вироби. Про специфіку відповідного способу обробки відповідно до виготовлення різних типів поліграфічних продуктів, а також про його пріоритетні особливості розповість ця стаття.

Сутніcть технології

Поняття «каширування», «каширувати» – терміни, що мають іноземне походження. Французьке слово cacher на нашу мову перекладається як тайник, схованка. Метод каширування дійсно полягає в приховуванні, точніше, закриванні поверхні базового матеріалу облицювальним.

Такий процес у поліграфії являє собою склеювання двох частин – основної та так званого лайнера. Зазвичай у якості бази застосовується щільний та жорсткий палітурний картон, крафт-картон або мікрогофрокартон, а матеріалом-лайнером слугує тонкий папір, крейдований або дизайнерський.

Каширування відбувається вже після нанесення на фронтальну сторону облицювання друку. Спеціальна машина наносить на поверхню основи клей, а потім на лист-основу вона під тиском наклеює декорований різними способами поліграфічного друку лайнер.

Найчастіше технологія каширування буває односторонньою, але така обробка може бути й двосторонньою. Наприклад, двосторонній варіант практикується під час виробництва преміальної упаковки.

Ми у виробництві використовуємо каширувальний автомат марки JS-850. Ця машина, що забезпечує проклейку шириною до 85 см, застосовується для обробки картону різної жорсткості й товщини.

Які вироби виготовляються за допомогою каширувальних машин?

Метод каширування використовується для виробництва багатьох видів і типів нашої продукції:

  • преміальних упаковок (для сувенірів, подарункових наборів косметики й елітної білизни, ювелірних прикрас, предметів вишуканого посуду, приладів електроніки та побутової техніки виробництва відомих брендів тощо).
  • настільних ігор (кашированою може бути як пакувальна коробка, так і інші елементи комплектації – ігрове поле, карти або картки).
  • блокнотів та альбомів (у даних випадках каширується картонна обкладинка, обгортка внутрішнього аркушевого блока).
  • плоских магнітів (такі вироби є багатошаровими – склеєні між собою картон і папір з’єднуються з вініловим магнітним матеріалом).

Це далеко не повний перелік поліграфічних виробів, які в процесі виготовлення кашируються.

Цільнолистовий картон підлягає даній обробці під час виробництва папок та бланків документів у твердій палітурці. А ще вирізняють так зване слім-каширування, що має на мені склеювання кількох матеріалів із метою збільшення товщини виробу.


Переваги процесу

Технологія каширування стала настільки популярною не випадково – широта використання даного методу пояснюється низкою його пріоритетних особливостей:

  • здатністю покращувати експлуатаційні характеристики виробу – завдяки такій обробці, він отримує додаткову міцність, стає більш стійким до зносу.
  • в результаті каширування поліграфічні продукти отримують презентабельний, статусний та стильний вигляд.
  • апарати, що здійснюють такий процес, є автоматичними й високопродуктивними – вони не допускають браку й підходять для випуску значних тиражів.
  • зараз кашировка поліграфії настільки якісна, що факт склейки матеріалів помітити складно, та й згодом вони не розшаровуються.
  • такий метод не призводить до зниження якості друкованих зображень – малюнки та тексти, якими декорований лайнер, не залежно від типу використаних лакофарбових матеріалів, після обробки зберігають свою яскравість, константність та чіткість.

Замовити поліграфічні вироби, виготовлені з використанням методу каширування, найкраще в нашій компанії. Будь-який продукт, що виробляється в DP Ukraine, є високоякісним, виконаним без дефектів. Наші досвідчені дизайнери та конструктори створюють ексклюзивні проекти, беручи до уваги всі вимоги клієнта, ми використовуємо найсучасніше обладнання й не завищуємо цін!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner