Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Процес ламінації в поліграфічному виробництві: ефекти, специфіка застосування та пріоритетні аспекти

Процес ламінації в поліграфічному виробництві: ефекти, специфіка застосування та пріоритетні аспекти

Ламінація: поняття та види

Ламінацією називають припресування до картонно-паперових виробів спеціального плівкового покриття, нанесення полімерної плівки на поверхню продукції. Відповідно до методу ламінування, цей процес буває холодним або гарячим.

У разі холодної ламінації плівка переноситься на папір за допомогою тиску й фіксується за допомогою спеціального клею. Даний спосіб практикується переважно для широкоформатного друку, обробки крупно габаритної друкованої продукції шириною до 150 см.

Аналоговий гарячий варіант технології, який поєднує у собі високу якість та низьку вартість, передбачає фіксацію плівки під тиском в умовах високотемпературного режиму.

Також вирізняють ламінацію односторонню й двосторонню, рулонну й конвертну. При односторонньому ламінуванні плівкою покривають поверхні виробів із одного боку, а при двосторонньому – з обох боків.

Процес нанесення плівкового покриття на аркуш із надрукованим, але не вирізаним виробом, має назву рулонної ламінації. У випадку застосування технології конвертної вже вирізаний виріб припресовують, попередньо помістивши його в пакет із плівки. Краї плівки при цьому запаюються.

Відповідно до текстури зовнішнього шару ламінованого покриття розрізняють також кілька видів ламінаційної плівки, а саме:

 • матову – даний тип плівки, максимально делікатний та ошатний, дозволяє писати на виробах кульковою ручкою, тому його часто застосовують для виробництва візитних краток
 • глянцеву – покриття, що вирізняється естетичним блиском та надає друкованим зображанням більшої презентабельності, яскравості й чіткості
 • оксамитову (Soft touch) – вибір споживачів, для яких у пріоритеті приємні тактильні відчуття
 • фактурну – такий вид ламінації, шершавий на дотик, застосовується рідко (приклад – реклама на підлозі)

Устаткування наших цехів дозволяє виконувати ламінацію по сучасним стандартам – ми використовуємо ламінатори останнього покоління.

Що варто знати про ламінування: важливі моменти

Професіоналам компанії DP Ukraine знайомі найдрібніші нюанси технології ламінації. Деякими секретами, що стосуються особливостей цього процесу, ми радо з вами поділимося:

 • більш надійною є тонка ламінацій плівка – вона краще прилягає
 • ламінувати вироби цифрового друку доцільно виключно промисловими ламінаторами
 • по завершенні обробки гарячим ламінуванням вироби мають деякий час полежати, щоб охолонути
 • показники якості виконання процесу – відсутність відшарування покриття по всіх поверхні й по краях, відсутність бульбашок
 • щоб отримати бездоганний результат, майстри ламінування мають не тільки вміти працювати відповідними машинами, але й чітко дотримуватися температурного режиму, враховувати такі нюанси, як тип паперу та вид плівки

Ламінування поліграфічної продукції здобуло значну популярність, бо вирізняється рядом позитивних моментів.

Про переваги ламінації

Актуальним сервіс ламінування став не випадково. Наразі така послуга користується високим попитом – це пояснюється низкою її плюсів:
 

 • ламіновані друковані вибори захищені від дії агресивних факторів – механічних пошкоджень, ультрафіолету й вологи
 • вони виглядають більш привабливо, солідно, статусно – цей аспект відіграє важливу роль для самопрезентацій, реклами
 • така обробка надає виробам міцність і жорсткість
 • ламінація дозволяє поліграфічним, паперовим продуктам служити довше.


Якщо ви бажаєте отримати упаковку, каталоги, флаєри, інформаційні буклети чи іншу продукцію з ламінованим покриттям, замовляйте їх у нас, в DP Ukrainе: наші принципи – високопрофесійний підхід до справи й безпрецедентна якість та оперативність!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner