Кошик
6 відгуків
Дизайн-Принт Україна "Наш успіх – це сміливість робити неможливе!"

Фарби та лаки, що застосовуються для шовкотрафаретного друку. Види, ефекти й особливості використання

Фарби та лаки, що застосовуються для шовкотрафаретного друку. Види, ефекти й особливості використання

Якою буває лакофарбова продукція для шовкографії?

Процес шовкотрафаретного друку, під час якого зображення різної товщини наносяться на папір, картон, тканину тощо, передбачає використання лаків та фарб, здатних глибоко проникати в структуру матеріалу, не пошкоджуючи його.

Лакофарбові вироби для шовкографії мають бути в’язкими й мінливими водночас. Їх в’язкість є умовою для того, щоб запобігти самостійному витіканню фарби через отвори сітки, а здатність до коректного розподілення потрібна для просочення клітин під дією ракельної, загостреної на кінці пластини.

Таку особливість надає лакам і фарбам відповідного призначення спеціальний тиксотропний компонент, що входить до їх складу.

Загальна класифікація налічує три види лакофарбових матеріалів для шовкотрафаретного друку:

 • Пластизольний. Це найбільш популярний тип фарб, який не схильний до швидкого висихання на сітці й водночас має відмінні адгезивні властивості. Пластизолева фарба залишає волокна матеріалу, що обробляється, не забарвленими, а наносить на поверхню виробу відтиск методом обволікання.
 • Сольвентний. Друк сольвентними лакофарбовими засобами ми також практикуємо під час шовкотрафаретних робіт із папером та картоном. Дані розхідники також можна використовувати для роботи з багатьма іншими поверхнями, в тому числі полімерними, дерев’яними, скляними, текстильними тощо. Такий тип добре підходить для обробки матеріалів, не здатних витримувати високі температури.
 • Водний. Розчинником у цього роду фарб є вода, тож коли вода випаровується, вони висихають. До рецептури деяких зразків водних фарб входять речовини-каталізатори. Ці компоненти прискорюють висихання за умов кімнатної температури.

Устаткування наших цехів працює з усіма видами лаків і фарб для шовкотрафаретного друку, а фахівці підприємства, що обслуговують такі сучасні машини – досвідчені й кваліфіковані.

Кольорова гама й ефекти шовкотрафаретних лаків та фарб

Ми використовуємо для декору своїх поліграфічних виробів за допомогою технології шовкографії широкий спектр лакофарбових засобів:

 • білила – класичний білий фон, на якому малюнки й написи виглядають бездоганно чітко, є оптимальним варіантом для дизайну в завжди популярному стилі мінімалізм.
 • кольорові фарби й лаки – серед їх веселкового розмаїття наші дизайнери доберуть саме ті барви, які найкраще підійдуть для оздоблення ваших виробів.
 • металік, золото та срібло – ці оригінальні відтінки, що містять у складі частинки металів та їх сплавів і притягують погляд специфічним, вишуканим блиском, зараз у тренді.
 • флуоресцентні фарби – завдяки специфічним добавкам, відповідні декоративні лакофарбові матеріали особливим чином реагують на світло та здатні світитись у темряві.
 • термохромні – унікальний тип фарбувальних засобів, який вирізняється здатністю до зміни кольору або знебарвлення в умовах, коли змінюється температура оточуючого середовища (термохромний декор є новітнім, креативним рішенням для реклами вашого товару).

Колірну гаму та ефекти барвників для оформлення певного поліграфічного виробу шовкотрафаретним методом друку ми обираємо з урахуванням стилю його оздоблення, цільової специфіки та індивідуальних побажань замовника.

Лаки за добавками та фактурою

Наше виробництво використовує велику кількість друкарських лаків для шовкографії, у тому числі глянцеві, матові та спеціальні (рельєфні).

Глянцевий тип, що надає обробленій поверхні сяяння й підходить для оздоблення тонких елементів зображень, для шовкофрафаретного застосовується найбільш часто. У складі цього фарбувального матеріалу, виготовленого на базі каніфольно-фенольної смоли, містяться такі компоненти, як мінеральні та рослинні олії.

Приємний ефект матування в результаті трафаретного друку отримують за допомогою матових лаків. Рецептура таких засобів включає особливі інгредієнти, які не допускають відображення на пофарбованих поверхнях сонячних відблисків.

Популярним зразком спеціальної категорії є вибірковий УФ лак – він використовується для посилення ефектів декору, створення акцентів у креативному дизайнерському оформленні та захисту поліграфічної продукції від підробок. Міцність та підвищену стійкість до вигорання даний лак отримав завдяки рідким полімерам та акриловим смолам, що добавлені в його склад.

Крім того, шовкотрафаретні УФ лаки слугують для надання поверхням поліграфічних виробів характерної фактури – їх використання дозволяє нашим професіоналам виконувати ряд задач:

 • виділяти окремі деталі зображень рельєфом.
 • прикрашати вироби фактурними елементами на кшталт мазків пензля, крапель води тощо.
 • адаптувати друковану шовкографічну продукцію для використання незрячими людьми за допомогою випуклого шрифту Брайля.

Результатом використання даних засобів стає об’ємність елементів друку та оригінальність їх оздоблення. 

Переваги шовкографічних лаків і фарб

Друкована продукція, що виготовляється по технології шовкотрафаретного друку, має ряд пріоритетних особливостей. Усі ці позитивні якості зумовлені плюсами лакофарбових засобів, що беруть участь у даному процесі:

 • яскравістю і барвистістю малюнків
 • ідеально точною передачею кольорів без спотворень
 • насиченістю зображень
 • стійкістю до стирання, здатністю витримувати високі й низькі температури
 • безмежними можливостями для ексклюзивного декору – це рельєф, блискітки, металізація, позолота, світловідбивні, флуоресцентні ефекти тощо. 

Шовкографічні фарби й лаки – це перспектива отримання понад 500 варіантів кольорових рішень.

Для друку шовкографією ми використовуємо різні види картону. Найбільш популярні серед них – дизайнерський картон та крафт папір чи картон.

Враховуючи видову різноманітність та складність рецептури лаків і фарб для шовкографії, замовнику самостійно визначитися з вибором їх марки дуже складно.

Правильно підібрати лаки та фарби для виготовлення виробів із шовкотрафаретним друком вам допоможуть наші спеціалісти.

Звертайтеся – друкарня DP Ukraine – це місце, де ви й отримаєте фахову консультацію, й зможете замовити продукцію, виготовлену по технології шовкографії, бездоганно якісну й за вигідними цінами! 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner